Jeszcze raz o porządku w Markach

Włodzimierz Karpiński

 6 lutego 2008    15:32

Idzie wiosna. Czas porządków po zimie. Miałem zamiar napisać ?płomienny? apel do moich współmieszkańców. Ale szukając, przy innej okazji, publikacji mareckich o selektywnej zbiórce odpadów, natknąłem się na apel Janusza Werczyńskiego ? naszego Burmistrza.

Przeczytałem i pomyślałem tak ? po co wyważać otwarte drzwi. Jest apel. Napisany prostym i zrozumiałym językiem. Stąd moja propozycja ? przeczytajmy apel Burmistrza sprzed prawie 3 lat. Jest nadal aktualny. Nastepnym krokiem może być chwila zastanowienia - a co ja mogę zrobić wokół siebie?

Myślę też, że końcowe obietnice Burmistrza będą nadal realizowane. Wydział brzmi dumniej i poważniej niż Referat. Ale i zobowiązuje. Były udane akcje sprzątania. Warto do nich wrócić.

Apel Burmistrza Miasta Marki


2005-07-06
Dbałość o czystość i porządek jest obowiązkiem nas wszystkich. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, jak jest postrzegane i oceniane nasze miasto oraz jego mieszkańcy. Ma to bezpośredni wpływ na rozwój Marek.

Korzyści, jakie odniesiemy z tego, że miasto stanie się czyste będą odczuwalne dla wszystkich. W czystym mieście chętniej osiedlają się nowi mieszkańcy, a także chętniej rozpoczynają działalność nowi przedsiębiorcy. Tak więc poprzez dbałość o czystość i porządek mamy wpływ na tempo rozwoju Marek i tym samym poprawę warunków swojego życia.

Na podstawie stanu czystości i porządku osoby przyjezdne oceniają mieszkańców Miasta, a przecież nikt z nas nie chciałby by inni oceniali, że Marki to brudne miasto. Nie jest nam także przyjemnie żyć w brudnym mieście i oglądać leżące w sąsiedztwie śmieci.

Mimo widocznej w ciągu ostatnich lat poprawy stanu czystości w mieście jest jeszcze w tym zakresie dużo do zrobienia. Urząd Miasta Marki poprzez codzienne sprzątanie stara się utrzymywać czystość i porządek na ulicach.

W przypadku zaśmiecenia terenów prywatnych, na drodze administracyjnej zobowiązujemy ich właścicieli do usuwania zalegających na nich śmieci. Największy problem stanowi zaśmiecenie lasów znajdujących się wśród terenów zabudowy mieszkaniowej, na przykład przy ul. Żeromskiego, ul. Wołodyjowskiego, ul. Krasińskiego, ul. Dąbrowskiego, ul. Wspólnej, ul. Dużej oraz na terenach, które nie posiadają właściciela lub właścicielem jest Skarb Państwa. W takich właśnie miejscach najczęściej wyrzucane są śmieci, a zaprowadzenie na nich porządku nie jest możliwe bez czynnego udziału nas wszystkich.

Mając na względzie troskę o zapewnienie właściwego stanu czystości i porządku na terenie Marek, zwracam się do mieszkańców z apelem o udział w sprzątaniu miejsc zaśmieconych, tzw. "dzikich wysypisk".

Mieszkańcy, którzy zechcą wziąć udział w sprzątaniu Miasta proszeni są o zgłoszenie się do Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Marki osobiście lub telefonicznie, tel.781-10-03 w 130, gdzie zostaną poinformowani o terminie i miejscu wytypowanym do sprzątania. Urząd zapewni sprzątającym worki na odpady, rękawice i wywiezie zebrane odpady.

Burmistrz
Janusz Werczyński


Apel pochodzi ze strony:
http://www.marki.pl/serwis/index.php?action=zrodlo&nr_zrodla=1&od=80

Miejsca w apelu wytłuszczone zostały przez mnie.

W. Karpiński

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry