Historia koła PZW w Markach

Rafał Redeł PZW

 1 stycznia 2002    13:50

Przed latami 70-tymi XX wieku działalność Polskiego Związku Wędkarskiego w Markach przejawiała się poprzez koła zakładowe, miedzy innymi takich przedsiębiorstw jak Spółdzielnia Pracy "Premed", Spółdzielnia Inwalidów, Fabryka Okładzin Ciernych i innych. Zakładowe Koła PZW działały jednak oddzielnie nie podejmując wspólnych działań w zakresie wędkarstwa, ochrony środowiska czy pracy dla mieszkańców.
Wreszcie w październiku 1973 roku na wniosek sekcji wędkarskiej działającej na terenie Spółdzielni Pracy "Premed" powstał komitet założycielski Koła wędkarskiego w Markach. Członkami Komitetu Założycielskiego PZW Koło Miejskie w Markach byli: Andrzej Kwiatkowski, Jerzy Motyczyński, Marian Hofman, Stanisław Szczepański, Wojciech Wojciechowski, Jan Jeleń, Marian Brzeziński, Stanisław Kuciak i inni. Pierwsze zawody wędkarskie nieformalnego jeszcze Koła odbyły się 13 Maja 1974 roku na których to zawodach pierwsze miejsce zajął Jerzy Motyczyński. W 1977 roku na I Walnym Zjeździe Członków Koła Miejskiego w Markach, wybrano Zarząd Koła i pierwszym Prezesem mareckiego Koła został Jerzy Motyczyński.
Z powodu braku dokumentacji nie jesteśmy w stanie przedstawić historii działalności koła w kolejnych latach poprzedzających obecną kadencję statutową.
Na kadencję statutową od 2000 roku do 2004 roku Prezesem Koła Miejskiego w Markach wybrany został Edward Różański. Obecnie w kole działają dwie sekcje sportowe: spiningowa i spławikowa.
Członkowie mareckiego koła PZW biorą udział w organizowanych przez Zarząd zawodach sportowych: "O Puchar Burmistrza Miasta Marki", "O Puchar Starosty Powiatu", "O Puchar Prezesa Koła a także w wielu zawodach towarzyskich organizowanych przez Zarząd koła jak i przez Zarząd Okręgu Mazowieckiego, czego rezultatem jest wiele otrzymanych pucharów i dyplomów.

Opracował: Jan Orłowski
z wykorzystaniem informacji pochodzących od Jerzego Motyczyńskiego


Mareccy wędkarze o najdłuższym stażu w PZW oraz prezes Koła 2000-2004
Obchody 25-lecia mareckiego koła PZW w roku 2001
Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry