Co w komisjach - 13-02-2008

Krystyna Siennicka RadaMiastaMarki

 9 lutego 2008    17:12

mcj023041.jpgW środę obradować będą dwie komisje Rady Miasta. Jako pierwsza, o godzinie 11.00, rozpoczyna Komisja Rewizyjna. Wspominam o tym posiedzeniu tylko z kronikarskiego obowiazku, jako że nie będzie na niej nic z tematów mnie interesujących. Ale może ktoś sie zainteresuje, więc informuję. Tematy, tak zwane merytoryczne, będą dwa:

Zapoznanie się ze skargą Pana Jerzego Grabowskiego na działalność Burmistrza Miasta Marki oraz kontrola umów dzierżawy gruntów komunalnych pod działalność gospodarczą, w tym pod reklamę.

Bardziej mnie interesuje Komisja Oświaty, Kultury i Sportu. Rozpocznie ona posiedzenie o godzinie 14.00.

Ciekawie zapowiada się pierwszy punkt - Ocena realizacji dotacji Urzędu Miasta dla instytucji, organizacji społecznych, stowarzyszeń działających w Markach. Sądzę, że chodzi tu o wykorzystanie dotacji przez "dotowanych" a nie wykonanie "planu" dotacji przez Urząd Miasta.

Jeśli jest tak jak myślę, to mam nadzieję, że "dotowani" złozyli sprawozdanie i napisali co zrobili za nasze dotacje. A Pan Przewodniczący, Marek Kroczek, opublikuje je jako załączniki do protokołu z posiedzenia komisji. Tym samym da przykład innym komisjom, jak rozumie budowę społeczeństwa informacyjnego. Czyli dobrze poinformowanego.

Drugi punkt - nie mniej ciekawy - Informacja o wdrażaniu programów edukacyjnych Unii Europejskiej w Polsce w placówkach oświatowych Miasta Marki. Przyznam, że niewiele wiem w "temacie" Cała moja wiedza dotyczy udziału Szkoły Podstawowej Nr 4 w programie "Szkoła równych szans".

Dlatego z ciekawością posłucham, które szkoły starały się o granty i na jakie programy. Jasne, że nie wszyscy mogli się "załapać" na dotacje. Uważam, że nie można z tego powodu obwiniać kogokolwiek o cokolwiek.

Dla mnie osobiście, najciekawszym będzie punkt trzeci - Zapoznanie się z przedsięwzięciami z zakresu promocji Miasta Marki w roku 2008.
Promocja miasta - to pojęcie wytrych. Brzmi jak zaklęcie i przypomina mi zaklinanie deszczu. Poczekam na posiedzenie. Posłuchamy, zobaczymy o co chodzi z tą promocją.

Krystyna Siennicka

Biuletyn Informacji Publicznej
http://bip.marki.pl/pl/bip/rada_miasta/rada_2006_2010

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry