Turniej szachowy w Radzyminie

Michał Suchecki UKSStruga

 11 lutego 2008    13:04

100_8257-1.JPGW sobotę 9.02.08 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Radzyminie odbył się II turniej szachowy z cyklu VIII Grand Prix Powiatu Wołomińskiego w szachach o Puchar Starosty Powiatu. Był to jak co roku Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Radzymin.

W zawodach wzięło udział ogółem 37 szachistów: 21 w kategorii do lat 16 i 16 w kategorii starszych. Cieszymy się, że tym razem obok faworytów i ?etatowych? uczestników GP, pojawiło się kilka nowych nazwisk, zwłaszcza w kategorii młodszej.

Szachiści reprezentowali kilka miejscowości naszego powiatu: Zielonkę, Marki, Wołomin, Ząbki, Radzymin, Słupno, Cegielnię.

Turniej otworzył Dyrektor MOSiR-u Mirosław Jusiński.

Zawody przebiegały bardzo sprawnie, w miłej atmosferze. Każdy zawodnik rozegrał 7 partii.

Na zakończenie przybył Burmistrz Miasta i Gminy Radzymin Zbigniew Piotrowski, który osobiście wręczył zwycięzcom nagrody (dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe).

W kategorii do lat 16 zwyciężył, podobnie jak w I turnieju w Markach Krzysztof Kiewicz z Kobyłki. II i III miejsce przypadło zawodnikom z Zielonki - II Jarosław Gołąb, III Karol Bogucki.

W kategorii powyżej lat 16 po raz pierwszy w historii GP zwyciężyła kobieta. Najwięcej punktów zdobyła Liliana Leszner z Zielonki, która w GP wzięła udział pierwszy raz. Również drugie miejsce przypadło nowemu zawodnikowi. Wywalczył je reprezentant Radzymina Błażej Ojrzyński, co szczególnie zadowoliło Pana Burmistrza. Trzecią lokatę uzyskał Robert Krasiewicz z Marek.

Po uroczystym wręczeniu nagród, gratulacjach dla wszystkich zawodników, zaproszeniu na następny turniej do Kobyłki na 15.03.2008, Pan Burmistrz Zbigniew Piotrowski zamknął tegoroczne radzymińskie zawody szachowe i zaprosił wszystkich na kolejne w przyszłym roku.

Elżbieta Suchecka

wyniki turnieju oraz punktacja GP dostępne są na stronie Grand Prix http://grandprix.ovh.org

100_8227-1.JPG
100_8236-1.JPG
100_8241-1.JPG
100_8245-1.JPG
100_8257-1.JPG

pełna galeria zdjęć z turnieju - link

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry