MOK w Markach - mamy Mistrzynię Świata!

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 1 czerwca 2010    16:11

2Na odbywających się niedawno w Łodzi Mistrzostwa Świata IFMD, których organizatorem był Związek Nowoczesnego Tańca Sportowego (ZNTS) oraz International Federation of Modern Dance Sports (IFMD) reprezentantki Polski - czyli dziewczęta z Zespołu Tańca Nowoczesnego ATUT, działajacego w Mareckim Ośrodku Kultury odniosły wielki sukces: zdobyliśmy tytuł mistrzyni świata, dwa vicemistrzostwa, drugie wicemistrzostwo... i nie tylko!

Od 20 do 23 maja w Hali Sportowej "Parkowa" przy ulicy Małachowskiego w Łodzi trwały Mistrzostwa Świata IFMD, których organizatorem był Związek Nowoczesnego Tańca Sportowego (ZNTS) oraz International Federation of Modern Dance Sports (IFMD) zrzeszający obecnie 17 federacji narodowych z Węgier, Włoch, Słowacji, Serbii, Rumuni, Rosji, Chorwacji, Grecji, Stanów Zjednoczonych, Japonii, Czech, Mołdawii, Ukrainy, Gruzji, Nigerii, Senegalu i z Polski. Ich celem jest promowanie tańca sportowego oraz organizacja współzawodnictwa oparta na jasnych i dla wszystkich zrozumiałych zasadach.

W ciągu tych 4 dni prawie 2 tysiące łodzian, gości towarzyszących krajowym i zagranicznym zespołom, przedstawicieli władz oraz mediów, zdecydowało się przybyć by podziwiać zaciętą rywalizację o tytuł zwycięzcy w kilkunastu kategoriach, takich jak disco dance, free show, street dance revue, carribean-latin show, hip hop i fantasy. Nowoczesny taniec sportowy, który obejmuje te - i inne kategorie - to szybko rozwijająca się dyscyplina powstała z połączenia tańca nowoczesnego i dyskotekowego oraz akrobatyki sportowej i gimnastyki artystycznej - trudne powietrzne ewolucje, niezwykła plastyczność tancerzy oraz zaskakujące choreografie stwarzają zdumiewający efekt.
Podczas konkursu w 672 spektakularnych pokazach swoje ponadprzeciętne talenty zaprezentowało aż 1547 zawodników z 61 klubów. Byli to reprezentanci krajów, którzy w eliminacjach narodowych zajęli medalowe, czyli pierwsze trzy miejsca zdobywając bilet wstępu na tak prestiżowe zawody. Każdy z tancerzy biorących udział w rozgrywkach wyjechał z zawodów ze specjalnym certyfikatem uczestnictwa.

W tym prestiżowym turnieju tańca, jako przedstawicielki polskiej kadry IFMD w tańcu sportowym, uczestniczyły reprezentantki sekcji tańca nowoczesnego "ATUT" z Mareckiego Ośrodka Kultury, prowadzonej przez trenerkę Kingę Jakubowską - i ku naszej wielkiej radości odniosły ogromny sukces - Dominika Stępniak wywalczyła Mistrzostwo Świata w kategorii Funky - junior młodszy. Reprezentantki MOK stanęły na podium także w innych kategoriach: II miejsce (I vice mistrzostwo świata) w kategorii Hip Hop młodzieżowców i II miejsce (I vice mistrzostwo świata) w kategorii Disco Dance młodzieżowców zdobyła Klaudia Kowalczyk, III miejsce w kategorii Duety Disco Freestyle juniorów młodszych - Oliwia Ratyńska i Dominika Stępniak oraz IV miejsce w kategorii Duety Disco Freestyle młodzieżowców: Klaudia Kowalczyk i Dominika Szerszeń - która zdobyła także IV lokatę w kategorii Techno solo młodzieżowców.
Jednym słowem - marecka reprezentacja pokazała klasę!

Trener, opiekun i choreograf grupy Kinga Jakubowska mówi:
"Sportowy taniec nowoczesny w Mareckim Ośrodku Kultury trenujemy od dziesięciu lat. Dominika Stępniak, mieszkanka Zielonki, jest uczestniczką zajęć w naszej sekcji od 5 lat, Dominika Szerszeń mieszka w Ząbkach, a Klaudia Kowalczyk i Oliwia Ratyńska to markowianki. Na naszym koncie jest już kilka dużych sukcesów: tytuły Mistrzów Polski oraz wygrane w turniejach rangi ogólnopolskiej. Teraz miałyśmy okazję do zaprezentowania swych umiejętności na mistrzostwach świata - i nie zaprzepaściłyśmy jej: tytuł mistrzyni, dwa pierwsze vice mistrzostwa i jedno drugie wicemistrzostwo to dowód na to, że trening czyni mistrza i godziny spędzone na naszej sali w MOK w Markach przyniosły rezultaty. Z całego serca gratuluję tancerkom wspaniałego rezultatu, dodam jednak, że bez wspierania naszych działań przez pracowników MOK ten sukces nie miałby miejsca. Myślę, że dziewczyny jeszcze nie raz pokażą nam na co je stać - życzę im dalszych sukcesów."

Natomiast Dyrektor Mareckiego Ośrodka Kultury, Krystyna Klimecka, serdecznie gratuluje tancerkom z Zespołu Tańca Nowoczesnego "ATUT", a trenerce i choreografowi, Kindze Jakubowskiej przekazuje najszczersze wyrazy uznania z życzeniami wielu sukcesów i dalszej pięknej pracy w naszej instytucji.

MOK w Markach[gallery]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry