Jak zostać członkiem PZW w Kole Nr 14 Marki

Rafał Redeł PZW

 1 stycznia 2002    14:01

Pierwszym i niezbędnym warunkiem uprawiania wędkarstwa jest posiadanie karty wędkarskiej. Karty wędkarskie wydaje właściwy dla miejsca zamieszkania starosta po przedłożeniu zaświadczenia o złożeniu przed komisją egzaminacyjną PZW egzaminu ze znajomości przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym. O miejscu i terminach przeprowadzania egzaminów informacje można otrzymać w każdy piątek w pomieszczeniu mareckiego koła wędkarskiego (ul. J. Piłsudskiego 95) w godz. 14.00 do 16.00.

W przypadku posiadania karty wystarczy wypełnić deklarację i wnieść opłatę wpisową oraz składkę członkowską. Po wniesieniu składki za wędkowanie można łowić ryby na wodach macierzystego okręgu oraz tych okręgów, które podpisały z okręgiem macierzystym porozumienie o wzajemnym uznawaniu składek za wędkowanie.

Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej zwolnieni są cudzoziemcy czasowo przebywający w Polsce oraz osoby w wieku poniżej 14 lat, pod warunkiem łowienia pod opieką osoby pełnoletniej posiadającej kartę.

Członkiem zwyczajnym PZW może być osoba fizyczna, która ukończyła 16 lat, zna i uznaje Statut Związku oraz wniosła stosowne składki (par. 9 pkt 1, statutu PZW)

Do kontroli przestrzegania przepisów uprawniania wędkarstwa uprawnieni są funkcjonariusze Policji i Państwowej Straży Rybackiej oraz członkowie Społecznej Straży Rybackiej PZW, Straży Ochrony Mienia PZW, Państwowej Straży Łowieckiej, Straży Leśnej, Straży Parków Narodowych i Krajobrazowych.

Sekretarz Koła
Jan Orłowski
Migawka z zawodów Powiatu Wołomin
Drużyna spławikowa otrzymuje puchar w zawodach Powiatu Wołomin 2002Najmłodsi członkowie mareckiego koła na zawodach

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry