Pechowy przetarg

Włodzimierz Karpiński

 15 lutego 2008    20:55

mcj0233528.jpgPechowy jest przetarg na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 4. Jeszcze komisja przetargowa nie zdążyła dokonać rozstrzygnięcia przetargu po wcześniejszych protestach ze strony uczestniczących w nim firm, a już wpłynął kolejny protest firmy Alstal Budownictwo z Inowrocławia. Zdaniem protestującej firmy, naruszonych zostało szereg artykułów ustawy o zamówieniach publicznych.

Firma wniosła protest wobec czynności podjętych w toku postępowania, polegających na wezwaniu Protestującego, na podstawie art. 26 ust. 3 i art. 90 ust. 1 ustawy, do złożenia wyjaśnień do zawartej w ofercie wyceny robót drogowych oraz złożenia szczegółowego kosztorysu dla robót drogowych.

Podjętym czynnościom firma zarzuca:


  1. naruszenie przepisu art. 7 ust. 1 i art. 26 ust. 3 ustawy, poprzez wezwanie Protestującego do uzupełnienia kosztorysu dla robót drogowych, który to kosztorys nie jest dokumentem, o którym mowa w art. 25 ust. 1 ustawy;

  2. naruszenie przepisu art. 7 ust. 1 i art. 90 ust. 1 ustawy, poprzez bezprawne wezwanie Protestującego do złożenia wyjaśnień do zawartej w ofercie wyceny robót drogowych;

  3. naruszenie przepisu art. 7 ust. 1 i art. 183 ust. 5 ustawy, poprzez przedwczesne powtórzenie przez Zamawiającego badania i oceny złożonych ofert.


Zdaniem Protestującego, zastosowanie w stosunku do niego procedury określonej w przepisach art. 26 ust. 3 i art. 90 ust. 1 ustawy jest bezpodstawne.

Uzasadnienie zawarte jest na trzech stronach.
http://bip.marki.pl/pl/bip/przetargi/2007/54

W. Karpiński

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry