S8 i opłata adiacencka

Krystyna Siennicka RadaMiastaMarki

 21 lutego 2008    08:23

t_s8.jpgWe wtorek 26 lutego, zbierze się na swoim posiedzeniu Komisja Budżetowo-Gospodarcza. Przewodniczący Komisji, Filip Rżewski, zwołał posiedzenie komisji na godzinę 13.00 w sali obrad Urzędu Miasta Marki.

Komisja rozpocznie swoją merytoryczną część posiedzenia od zapoznania się ze stanem przygotowań do budowy drogi S8. Na posiedzenie zaproszono dyrektora Stanisława Dmuchowskiego z Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Drugi punkt, który też może zainteresować mieszkańców, to rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie określenia stawki procentowej opłaty adiacenckiej z tytułu wzrostu wartości nieruchomości spowodowanego jej podziałem. Tak to brzmi fachowo. A mówiąc po prostu, jeśli wartość nieruchomości po podziale wzrosła, to należy zapłacić podatek.

Kolejny projekt uchwały dotyczy rezygnacji z przysługującego Gminie prawa pierwokupu. Dwa następne projekty uchwał dotyczą wyrażenia zgody na odpłatne nabycie przez gminę niezabudowanych nieruchomości gruntowych.

Krystyna Siennicka
Źródło informacji:
http://bip.marki.pl/pl/bip/rada_miasta/rada_2006_2010/05/01/25

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry