Lasy ochronne w Markach i inne sprawy

Krystyna Siennicka RadaMiastaMarki

 19 lutego 2008    21:05

bd18253.jpgRada Miasta na najbliższej sesji będzie najprawdopodobniej podejmować uchwałę w sprawie wyrażenia swojej opinii o wniosku o uznanie lasów za ochronne. Tyle można wyczytać na ten temat z informacji o posiedzeniu Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej, Bezpieczeństwa Publicznego i Ochrony Środowiska. Przy okazji dedykuję te słowa naczelnikowi od promocji miasta, który tak pięknie, na ostatnim posiedzeniu Komisji Oświaty, Kultury i Sportu,

mówił o potrzebie "zintensyfikowania informacji o działalności burmistrza i rady".

Więc niniejszym wskazuję niezaspokojoną potrzebę, przynajmniej z mojej strony, szerszego informowania mnie, o co chodzi w porządku obrad. Nie żebym się czepiała, ale, po co mam szukać gdzieś dodatkowej informacji? Albo dzwonić do urzędu i głowę zawracać? A chciałabym wiedzieć,  czyj to wniosek i o które lasy w Markach chodzi?

Reszta punktów porządku obrad jest w miarę jasna i klarowna:


  • Działalność spółki gminnej ?Wodociąg Marecki? ? spotkanie z przedstawicielami władz spółki. Chciałabym, co prawda wiedzieć, w jakim celu odbywa się to spotkanie, ale trudno. Poczekam do nagrania to się dowiem.

  • Analiza dochodów i wydatków Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Markach za 2007 rok.

  • Dyskusja nad wnioskami Zespołu Kontrolnego Komisji w zakresie ustalenia zgodności wydatków z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Markach za 2006 rok. Sądząc po dotychczasowym przebiegu pracy zespołu, chodzi o kontrolę prawidłowości wydatków. Ale pożyjemy, posłuchamy.

  • Profilaktyka zdrowotna - zadania publiczne na rzecz mieszkańców Miasta Marki - np. przesiewowe badania poziomu cukru we krwi, lub ciśnienia tętniczego (propozycje Radnych).


Posiedzenie Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej, Bezpieczeństwa Publicznego i Ochrony Środowiska odbędzie się w dniu 21 lutego 2008 roku o godzinie 13.00 w sali obrad Urzędu Miasta Marki.

Krystyna Siennicka
Źródło informacji:
http://bip.marki.pl/pl/bip/rada_miasta/rada_2006_2010/07/01/18

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry