MOK w Markach zaprasza na zakończenie roku k.o. 2009/2010

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 14 czerwca 2010    14:04

2010-06-19_matulkaMarecki Ośrodek Kultury zaprasza serdecznie w sobotę, 19. VI. 2010 na godzinę 18.00 na UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU K.O. 2009/2010. W kawiarence artystycznej MOK: recital wybitnego tenora WITOLDA MATULKI pod tytułem "BO DZIEWCZYNY SĄ JAK KWIATY". Akompaniament: ANDRZEJ SEROCZYŃSKI,prowadzenie koncertu: ROMAN ZOMMER.W programie wieczoru także spotkanie KADRY MOKu z zaproszonymi gośćmi.

Informacje o artyście:

Witold Matulka ukończył studia wokalno-aktorskie w Akademii Muzycznej we Wrocławiu pod kierunkiem prof. Eugeniusz Sąsiadka. Pracę artystyczną rozpoczął w Teatrze Muzycznym "ROMA" pod Dyrekcją Bogusława Kaczyńskiego w Warszawie gdzie był solistą przez pięć sezonów. Przez cztery sezony był solistą Warszawskiej Opery Kameralnej w Warszawie. Współpracował z Teatrem Wielkim w Łodzi. Obecnie współpracuje z wieloma agencjami koncertowymi i filharmoniami m.in. w Bydgoszczy, Białymstoku czy Łomży. Witold Matulka śpiewał na wielu festiwalach muzycznych w kraju i za granicą, występował także scenach poza granicami kraju m.in. we Francji, Niemczech, Włoszech Hiszpanii, Szwajcarii, Wielkiej Bytanii.
Tenor wystąpił w wielu programach telewizyjnych m.in. "Podwieczorek przy Mikrofonie", "Kawa czy Herbata", czy też w transmisjach telewizyjnych m.in. z Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy oraz z przedstawień operowych, operetkowych, musicalowych. Utwory w jego wykonaniu były prezentowane także na antenie radiowej.
Na swoim koncie ma wykonanych około 1000 spektakli i koncertów - między innymi z takimi znakomitościami estrady i sceny jak: Nina Andrycz, Hanna Bielicka, Grażyna Brodzińska, Bogna Sokorska, Wanda Polańska,, Barbara Wachowicz, Barbara Rylska, Barbara Dunin-Kurtycz, Violetta Villas, Jonna Rawik, Agnieszka Fatyga, Łucja Prus, Bogusław Kaczyński, Mieczysław Wojnicki, Kazimierz Kowalski, Zbigniew Kurtycz, Adam Kruszewski, Bogusław Morka, Marek Barbasiewicz, Ryszard Rembiszewski, Marek Majewski, Anna Maria - Jopek, Skaldowie, Janusz Olejniczak.

2010-06-19_matulka

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry