Kłamstwo ma krótkie nogi

Paweł Pniewski POMarki

 16 czerwca 2010    19:26

J. Kaczyński okłamał PolakówKandydat na prezydenta Jarosław Kaczyński kłamał rozpowszechniając informację jakoby Bronisław Komorowski chciał prywatyzować szpitale - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie. Sąd zakazał Jarosławowi Kaczyńskiemu rozpowszechniania tej informacji. Prezes PiS ma odwołać swoje kłamstwa i przeprosić Bronisława Komorowskiego.

Jarosław Kaczyński musi teraz w ciągu 48 godzin opublikować w TVN i TVP 1 płatne ogłoszenie, w którym przyzna, że kłamał zarzucając marszałkowi Komorowskiemu chęć prywatyzacji szpitali i przeprosić. Ogłoszenie ma być wyświetlone na planszy zajmującej cały ekran i odczytane wolno i wyraźnie. Musi zostać wyemitowane w godzinach największej oglądalności między 19.00 a 21.00. Odwołanie kłamstwa i przeprosiny mają być również opublikowane w Polskiej Agencji Prasowej. Jarosław Kaczyński ma też zapłacić 120 zł kosztów postępowania sądowego.

Jednocześnie sąd orzekł, że Bronisław Komorowski nie musi przepraszać Jarosława Kaczyńskiego za to, że zarzucił prezesowi PiS kłamstwo. To postępowanie również będzie kosztować Jarosława Kaczyńskiego 120 zł.

"Wiarygodność Jarosława Kaczyńskiego jako kandydata na prezydenta staje pod znakiem zapytania. Czy on w ogóle jest wiarygodny, jeśli unikając debaty, posługuje się insynuacją i kłamie?" - skomentował wyrok sądu w sprawie kłamstw Jarosława Kaczyńskiego poseł PO Andrzej Halicki.

źródło: www.platforma.org

Galeria

fot. 1
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry