MOK w Markach tańczy, gra i śpiewa

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 18 czerwca 2010    14:01

DSC_1664Miniony weekend 12 i 13 czerwca 2010 był dla Mareckiego Ośrodka Kultury szczególnie intensywny.
W przeciągu tych dwóch dni dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia do MOK w Markach wystąpiły przed publicznością aż trzykrotnie. Pierwszym wydarzeniem był udział Studia Piosenki MOK oraz Zespołu Tańca Nowoczesnego "Atut" w koncercie "Przystań Marki 2010" odbywającym się już od 4 lat w parku miejskim w Markach. Podobnie jak w latach ubiegłych wychowankowie Ośrodka Kultury wykazali się wspaniałymi umiejętnościami i profesjonalizmem - efektem całorocznej pracy z doświadczonymi pedagogami.
Studio piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej MOK, prowadzone przez Małgorzatę Nowosad, zaprezentowało się w doskonałym popisie wokalnym: młodsza grupa zaśpiewała dla mareckiej publiczności wiązankę utworów dla dzieci - między innymi z lubianego przez kolejne pokolenia musicalu "Akademia Pana Kleksa", zaś grupa starsza porwała wszystkich zebranych wykonaniami przebojów z repertuaru takich artystów jak Halina Frąckowiak czy Mieczysław Szcześniak. Ogromne wrażenie zrobił również przepiękny występ solowy Korneli Wiertlewskiej, która wykonała wzruszającą piosenkę "Only Hope" z musicalu "Walk to remember".
Chwilę później na scenie mareckich "szant" pojawił się Zespół Tańca Nowoczesnego "Atut", już od 10 lat prowadzony w MOK przez wspaniałego pedagoga i choreografa, Kingę Jakubowską. Tancerki z tej grupy odniosły w tym roku ogromny sukces na Mistrzostwach Świata w Nowoczesnym Tańcu Sportowym w Łodzi, gdzie wychowanka "Atutu" Dominika Stępniak zdobyła tytuł mistrzowski w stylu "Funky" w kategorii junior młodszy a jej koleżanki także stanęły na podium kilku kategoriach i stylach zdobywając II, III i IV miejsca w kilku kategoriach. Podczas występu na koncercie "Przystań Marki" dzieci i młodzież z zespołu zaprezentowały w występach solowych i formacjach tanecznych program przedstawiający różne style nowoczesnego tańca sportowego: hip-hop, disco-dance, funky oraz taniec jazzowy. Każdy z nich wymaga przygotowania zarówno tanecznego jak i akrobatycznego - efektem takiego treningu są spektakularne, pełne dynamiki popisy zawierające wiele trudnych figur - niejednokrotnie wykonywanych w powietrzu.
Występy dzieci i młodzieży z Mareckiego Ośrodka Kultury zebrały gromkie brawa - marecka publiczność doceniła talent i ciężką, systematyczną pracę młodych artystów, których występ był doskonałym podsumowaniem minionego roku kulturalno-oświatowego w zespołach artystycznych

Także dzień następny, niedziela - 13 czerwca, upłynęła pod znakiem podsumowań i prezentacji zdobytych w czasie całorocznej nauki umiejętności. O godzinie 18.00 w Mareckim Ośrodku Kultury odbył się już tradycyjnie Koncert Letni Ogniska Muzycznego MOK, w którym wystąpili uczniowie klas: gitary prowadzonej przez pedagoga Ryszarda Mularczyka oraz pianina i elektronicznych instrumentów klawiszowych, w których pedagogiem jest Krzysztof Zajkowski - będący także kierownikiem artystycznym koncertu.
Na uroczystości, którą poprowadziła dyrektor MOK, Krystyna Klimecka oprócz występujących dzieci i młodzieży zgromadzili się ich licznie przybyli goście: rodziny i przyjaciele, którzy wspierali swoich młodych muzyków i nagradzali wielkimi brawami kolejno następujące po sobie występy.
W repertuarze tegorocznej edycji koncertu znalazły się utwory o zróżnicowanym poziomie trudności, dostosowanym do możliwości uczniów, a zarazem bardzo bogate stylistycznie: od melodii ludowych i popularnych przez utwory ze znanych operetek i musicali aż do kompozycji takich artystów muzyków jak Fryderyk Chopin, Wolfgang Amadeusz Mozart, Piotr Czajkowski, Maurice Ravel czy Ludwig van Beethoven. Każdy z występujących miał przed sobą trudne zadanie - dla niektórych z nich są to absolutne początki występów przed publicznością i kluczowym problemem jest opanowanie tremy.
Po zakończeniu części muzycznej nastąpił drugi, równie ważny moment - wręczanie nagród uczniom Ogniska Muzycznego oraz podziękowania Dyrektora MOK pedagogom i wspólne pamiątkowe zdjęcia. Jest to niechybny znak, ze wakacje zbliżają się już wielkimi krokami a na kolejne zajęcia w Ognisku Muzycznym trzeba będzie poczekać aż do września... już dziś serdecznie na nie zapraszamy!

Anna Dąbrowska-Pękocka
MOK w Markach

[gallery]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
fot. 26
fot. 27
fot. 28
fot. 29
fot. 30
fot. 31
fot. 32
fot. 33
fot. 34
fot. 35
fot. 36
fot. 37
fot. 38
fot. 39
fot. 40
fot. 41
fot. 42

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry