22 czerwca 2010    00:04

szanty-sponsorzyW sobotę, 12 czerwca 2010 r. tradycyjnie już odbył się koncert piosenki żeglarskiej "Przystań Marki". Podobnie jak w latach ubiegłych miał on miejsce w parku miejskim, do którego od momentu rozpoczęcia koncertu o godzinie 12.00 licznie przybywali dorośli, młodzież i dzieci, zwabieni muzyką i licznymi atrakcjami. Organizatorzy imprezy, czyli Urząd Miasta Marki oraz Towarzystwo Przyjaciół Marek z roku na rok konsekwentnie podnoszą poprzeczkę... i każda kolejna edycja mareckiej imprezy szantowej jest bezdyskusyjnym sukcesem.

Tym razem na gości z Marek - oraz całego powiatu wołomińskiego - czekały stoiska z zabawkami i upominkami, dmuchane placyki zabaw dla dzieci, konie oraz pokazy karate i judo w wykonaniu UKS Sanchin i UKS Joker. Podczas całej imprezy można także było wspomóc powodzian wrzucając przysłowiowe ?parę groszy? do puszek kwestujących harcerzy, biorąc udział w loterii fantowej lub biorąc udział w licytacji obrazków własnoręcznie namalowanych przez dzieci ze szkoły Ad Astra. Kolejną, zupełnie nową propozycją organizatorów była możliwość nabycia koszulki ?Przystań Marki 2010? ? pamiątki ładnej i praktycznej, a na dodatek dla miłośników imprezy posiadającej spore wartości kolekcjonerskie.

Część muzyczna Przystani Marki rozpoczęła się punktualnie w południe, kiedy to na scenie pojawiły dzieci i młodzież z mareckich szkół, prezentując swoje programy artystyczne. Zgodnie z planem wystąpiły kolejno : Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3. Zespół Szkół nr 1 i Szkoła Podstawowa Ad Astra - wszystkie oklaskiwane przez dopingujących ich najbliższych. Kolejnym punktem programu był występ muzykującej i śpiewającej młodzieży ze stowarzyszenia Rock-Dzieciak, która rozbujała marecką publiczność. Zaraz potem na scenie pojawiło się Studio Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Mareckiego Ośrodka Kultury, prezentujące znane i lubiane przeboje oraz Zespół Tańca Nowoczesnego ?ATUT?, również działający w ramach MOK, który w pokazach solistek i formacji tanecznych zaprezentował spektakularne style nowoczesnego tańca sportowego.

Po nagrodzonych gromkimi brawami występach dzieci i młodzieży na scenę ?Przystani Marki? wpłynął pierwszy z zaproszonych zespołów - WINDJAMMERS młody, ale już odnoszący sukcesy zespół z Warszawy, grający szanty, piosenkę żeglarską i turystyczną oraz oryginalny irlandzki folk. Jego pełne humoru i temperamentu wykonanie znanych szant było doskonałym początkiem "żeglarskiej" części koncertu.

O 18.30, zgodnie z planem, scenę wzięły w posiadanie RYCZĄCE DWUDZIESTKI - zespół, którego fanom szant nie trzeba przedstawiać. Założony w 1983 roku, jest istną kopalnią pomysłów i nieustannie zaskakuje fanów niestandardowymi aranżacjami utworów. Ryczące Dwudziestki zdobyły nagrody na najważniejszych festiwalach szantowych, a podczas koncertu ?Przystań Marki 2010? grupa zaprezentowały wybór pięknych, znanych i mniej znanych szant w mistrzowskiej aranżacji ? prawdziwa uczta dla ucha!

Trzeci z zaproszonych muzycznych gości - znany i utytułowany zespół SMUGGLERS - wszedł na scenę o godzinie 20.30 i od razu porwał marecką publiczność, która nie zważając na pogarszającą się z wieczora pogodę bawiła się w najlepsze pod sceną. Formacja ta powstała w 1989 roku w Gdyni, a ich muzyka wyewoluowała od utworów bliższych muzyce tradycyjnej do morskiego folk rocka. Zespół Smugglers jako pierwszy tak zdecydowanie "urockowił" piosenki wykonywane na festiwalach muzyki żeglarskiej - i jak widać było ta formuła spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem publiczności.

Wielkim finałem "Przystani Marki" były tradycyjnie bajecznie kolorowe fajerwerki, które rozkwitły na niebie o godzinie 22.00 sprawiając radość małym i dużym bywalcom szant oraz dobitnie sygnalizując koniec koncertu.

Cała impreza nie mogłaby się oczywiście odbyć bez wielkiego wsparcia mareckich przedsiębiorców, darczyńców oraz całego sztabu ludzi, którzy ofiarnie pomagali przy jej organizacji - do nich wszystkich organizatorzy kierują swoje najgorętsze podziękowania. Za pomoc w promowaniu koncertu wielkie podziękowania należą się także patronowi medialnemu - którym było Radio Dla Ciebie - oraz lokalnym gazetom i portalom informacyjnym z całego powiatu wołomińskiego.

szanty-sponsorzy

Zapraszamy za rok!


Galeria

fot. 1
zdjecie

Krzysztof Bychowski

Rednacz portalu, jeden z jego pomysłodawców i twórców - odpowiedzialny za stronę techniczną i organizacyjną całego przedsięwzięcia.

Mieszkaniec Marek od 1995 roku, właściciel firmy zajmującej siętworzeniem stron internetowych - ACTIVENET www.avn.pl

@ RedNacz małpa marki kropka net kropka pl, 501 271 048

www.avn.pl

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry