"Odkrywać siebie" - wernisaż w MOK w Markach

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 26 czerwca 2010    23:15

2010-06-18 odkrywac siebie 038 Dnia 18.06.2010 uczestniczki warsztatów plastycznych dla młodzieży i dorosłych w Ognisku Plastycznym Mareckiego Ośrodka Kultury spotkały się na wernisażu wystawy p.t.: "Odkrywać siebie" podsumowującej cały rok k.o. wytężonej pracy. Adeptkom sztuki towarzyszyli bliscy, dla których ten dzień również był niezapomnianym przeżyciem. Dyrektor MOK Krystyna Klimecka, która stworzyła tak wspaniałe warunki do rozwijania plastycznych pasji przez uczestniczki warsztatów, ciepło i serdecznie powitała zebrane osoby, tworząc miły i rodzinny klimat spotkania.

Wernisaż uświetnił koncert Fryderyka Daniluka utalentowanego wychowanka Ogniska Muzycznego MOK, a klasyczne utwory Fryderyka Chopina wspaniale komponowały się ze studyjnymi martwymi naturami i przedstawieniami postaci.

Po koncercie instruktor warsztatów, artysta plastyk Luiza Wojciechowska-Konopka i jednocześnie komisarz wystawy, omówiła prace i postępy poszczególnych uczestniczek, nie szczędząc przy tym słów uznania dla pracowitości i wrażliwości estetycznej adeptek sztuki.

Nastąpił czas podziękowań, dyplomów i nagród książkowych, które wręczały pani Dyrektor Krystyna Klimecka i art. plastyk Luiza Wojciechowska-Konopka. Otrzymały je wszystkie uczestniczki wystawy: Daria Buczak, Anna Dąbrowska-Pękocka, Magdalena Guzek, Magdalena Kornacka, Maria Kornacka, Maria Nitek, Iwona Minić, Ilona Wiklak, Monika Wiklak oraz: Patrycja Kulesza-Zęgota (wyróżnienie specjalne) i Kamila Sosnowska (wyróżnienie specjalne). Specjalne podziękowanie za całoroczną pracę otrzymała z rąk Dyrekcji takżev Luiza Wojciechowska-Konopka.

Zaproszona na wernisaż artysta plastyk Anna Kwiatkowska-Misiurska również zabrała głos, a jej miłe, szczere i trafne spostrzeżenia, na pewno uradowały wszystkich zebranych. Podkreślała ona wysoki poziom wystawy i niesamowity rozwój uczestniczek, osiągnięty w ciągu tak krótkiego czasu. Na uwagę zasługuje różnorodność technik i tematów opracowywanych na zajęciach, a także pilność pań, które pracowały również w zaciszu domowym.

Po części oficjalnej przyszedł czas na swobodne rozmowy, słodki poczęstunek oraz wspólne zdjęcia. Dla wielu pań była to pierwsza wystawa i zarazem cenna okazja do poznania opinii niezależnych fachowców takich jak Anna Kwiatkowska-Misiurska i Hanna Klimecka, na temat swoich prac.

Luiza Wojciechowska-Konopka
MOK w Markach

[gallery]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry