Kandydat na burmistrza wybrany

Paweł Pniewski POMarki

 28 czerwca 2010    16:12

Paweł PorębskiMareckie koło Platformy Obywatelskiej RP jako pierwsze w powiecie wołomińskim, a być może i na całym Mazowszu postanowiło zorganizować prawybory i w demokratyczny sposób wybrać swojego kandydata na burmistrza Marek. W głosowaniu internetowym członkowie koła oraz wybrani sympatycy współpracujący z naszym kołem mogli oddać swój głos na trzech kandydatów: Piotra Bojewskiego, Pawła Porębskiego oraz Adama Sosnowskiego.

25 czerwca odbyło się zebranie członków koła Platformy Obywatelskiej RP, na którym w drodze uchwały przyjęto dwóch nowych członków oraz ogłoszono wyniki wyborów kandydata na burmistrza. W mareckich prawyborach wygrał Paweł Porębski zdobywając 40,9 proc. głosów. Jego kontrkandydaci: Piotr Bojewski oraz Adam Sosnowski zdobyli odpowiednio po 31,8 i 27,3 proc. By Paweł Porębski został naszym oficjalnym kandydatem na burmistrza jego osobę, zgodnie ze statutem PO, musi zaaprobować jeszcze zarząd mazowiecki we współpracy z władzami powiatowymi, co wydaje się być już tylko formalnością.

Paweł Porębski urodził się 2 maja 1967 roku w Lublinie, gdzie uczęszczał do szkoły podstawowej oraz liceum ogólnokształcącego. Następnie rozpoczął studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, który ukończył w 1995 roku. W 1998 roku przeprowadził się do Warszawy, by w 2006 roku zamieszkać na stałe w Markach. Obecnie z żoną Moniką oczekują na przyjście na świat ich syna, Przemka. W swojej karierze zawodowej pracował m.in. w Centrali Polskich Kolei Państwowych S.A. oraz Urzędzie Marszałkowskich Województwa Mazowieckiego. Obecnie zajmuje stanowiska kierownika zespołu w Wojewódzkim Urzędzie Pracy. W politykę czynnie zaangażował się w 2002 roku wstępując do Platformy Obywatelskiej RP, a następnie startując w wyborach samorządowych do Rady Dzielnicy Ursynów. Był delegatem na I Krajową Konwencję PO, która odbyła się 1 czerwca 2003 roku. W 2006 był założycielem lokalnej struktury PO w Markach, a w wyborach samorządowych w tym samym roku został wybrany do Rady Powiatu Wołomińskiego III kadencji, uzyskując trzeci wynik w okręgu mareckim. W Radzie Powiatu Wołomińskiego pełni funkcję przewodniczącego Komisji do Rozpatrywania Skarg i Wniosków, jest także członkiem Komisji Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska oraz Komisji Rewizyjnej. W 2007 roku startował w wyborach parlamentarnych. Ubiegając się o mandat poselski w naszym mieście uzyskał lepszy wynik od obecnych posłów: Błaszczaka, Piechocińskiego, Zakrzewskiej oraz Olechowskiej.

Galeria

fot. 1
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry