Zakończenie roku k.o. w MOK - recital Witolda Matulki

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 29 czerwca 2010    16:00

2010-06-19_matulka_5W sobotę 19. VI. 2010 o godzinie 18.00 w Mareckim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste zakończenie roku k.o. 2009/2010. Z tej okazji w kawiarence artystycznej MOK miał miejsce recital wybitnego tenora Witolda Matulki pod tytułem "Bo dziewczyny są jak kwiaty". Na spotkanie przybyli bardzo licznie zaproszeni goście: Burmistrz miasta Marki, Janusz Werczyński, Maria Przybysz-Piwko - Przewodnicząca Rady Miasta, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Marek Kroczek oraz mareccy artyści. Nie zabrakło także sympatyków Ośrodka, którzy zawsze chętnie uczestniczą w imprezach organizowanych w Galerii oraz zespołu MOK, który stawił się na spotkaniu niemalże w komplecie.

Uroczysty wieczór rozpoczęła Dyrektor, Krystyna Klimecka witając serdecznie wszystkich zgromadzonych, wyrażając swoje zadowolenie z efektów całorocznej wytężonej pracy Mareckiego Ośrodka Kultury. Złożyła na ręce władz samorządowych i administracyjnych najserdeczniejsze podziękowania za współpracę i życzliwość okazywane tej instytucji oraz zaprosiła na recital gwiazdy tego wieczoru, Witolda Matulki.

Uroczysty koncert poprowadził Roman Sommer, przedstawiając wszystkim postać wybitnego tenora - jego życiorys, osiągnięcia oraz anegdoty z życia artysty, który kiedy tylko pojawił się na scenie od razu porwał publiczność swoimi wspaniałymi interpretacjami pieśni operowych i operetkowych oraz niewątpliwym czarem i urokiem osobistym. Nie mniej ważnym elementem występu był doskonały akompaniament w wykonaniu kompozytora i muzyka, Andrzeja Seroczyńskiego, który na koniec pierwszej części koncertu przedstawił słuchaczom własną kompozycję inspirowaną utworami Fryderyka Chopina.

Zanim rozpoczęła się druga część recitalu, Dyrektor MOK podziękowała osobiście każdemu z pracowników Mareckiego Ośrodka Kultury za całoroczną współpracę oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy i książki. Miłą chwilą były podziękowania i kwiaty od pracowników MOK dla ich Dyrektora - Krystyny Klimeckiej.
Bardzo wzruszające podziękowania czekały na Hannę Klimecką, wieloletniego kierownika Galerii MOK, która otrzymała album wydany ze środków prywatnych Krystyny Klimeckiej specjalnie na tę okazję - uświetniający dwudziestoletnią pracę Hanny Klimeckiej, twórczyni i prowadzącej Galerię Marecką. Album pamiątkowy, zatrzymujący najpiękniejsze wspomnienia z imprez organizowanych w Galerii zawiera liczne zdjęcia, podziękowania i wpisy z kroniki Ośrodka. Do podziękowań dyrekcji dołączył zespół MOK oraz przedstawiciele mareckich artystów, Tadeusz Lużyński i Anna Misiurska. Podobnie gorące podziękowania popłynęły w stronę pani Hani od Burmistrza, Janusza Werczyńskiego i Przewodniczącej Rady miasta, Marii Przybysz-Piwko, którzy wspominali inicjatywy i imprezy realizowane przez nią pod banderą Galerii oraz zwrócili uwagę na niezwykłe ciepło i życzliwość płynące od niej na co dzień, niezależnie od przeciwności czy nawału pracy przy przygotowywaniu kolejnego, wartościowego projektu.Hanna Klimecka w 2010 roku zakończyła pracę w galerii, lecz nadal pracuje w MOKu, w zmniejszonym wymiarze czasu pracy między innymi jako grafik komputerowy. Od stycznia wystawy w Galerii MOK organizuje artysta plastyk Luiza Wojciechowska-Konopka zgodnie z profilem i planem tej placówki.

Po podziękowaniach i łzach wzruszenia przyszedł czas na druga część recitalu, podczas którego Witold Matulka zaprezentował między innymi wspaniałe utwory z repertuaru Jana Kiepury, okraszane komentarzami prowadzącego koncert Romana Zommera. Kiedy tenor zaśpiewał lubianą przez wszystkich pieśń "Wielka sława to żart" zaśpiewali wraz z nim wszyscy zebrani na koncercie, co bardzo ujęło zaproszonego artystę. Witold Matulka bisował niejednokrotnie, a jego występ został przyjęty owacjami na stojąco - bez wątpienia recital śpiewaka tego pokroju był pięknym zakończeniem tego roku kulturalno - oświatowego.

Na następne, nie mniej interesujące imprezy w Mareckim Ośrodku Kultury oraz zajęcia stałe dla dzieci, młodzieży i dorosłych - zapraszamy już we wrześniu, a za ten wspólnie spędzony rok - serdecznie dziękujemy!

Anna Dąbrowska-Pękocka
MOK w Markach

[gallery order="DESC"]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry