O co się staramy

Włodzimierz Karpiński

 9 marca 2008    10:17

mcj0291942.jpgAnaliza możliwości pozyskania środków zewnętrznych na finansowanie zadań inwestycyjnych w mieście - tak brzmiał jeden z punktów porządku obrad Komisji Budżetowo-Gospodarczej Rady Miasta Marki w dniu 5 marca 2008 roku. Temat referował Naczelnik Wydziału Przygotowania i Wdrażania Programów Unijnych oraz Promocji Miasta ? Piotr Matusiak.
Co słychać w sprawie?

? największy projekt to budowa kanalizacji sanitarnej. Wniosek jest na 10 miejscu. Istnieje duże prawdopodobieństwo że zostanie zatwierdzony do współfinansowania. Wartość inwestycji ? około 136 milionów złotych. Możliwe dofinansowanie ? około 78 milionów złotych.
? kolejny projekt to utworzenie ogólnodostępnej strefy rekreacji w Markach. W grę wchodzi obiekt przy ulicy Wspólnej. Projekt został złożony i uzyskał pozytywna ocenę formalną. Znajduje się na 67 pozycji wśród 457 złożonych wniosków.
? program rewitalizacji. Wniosek jest w przygotowaniu. Można starać się o dofinansowanie w wysokości 80% kosztów kwalifikowanych. Ogłoszono właśnie drugi przetarg nieograniczony na opracowanie programu rewitalizacji niektórych obiektów miejskich.
? budowa Sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 4.
Wniosek złożono o 2 600 tysięcy złotych.
? w przygotowaniu jest zgłoszenie do programu ?Moje boisko?. Koszt projektu ? około 1 miliona złotych. Dofinansowanie może wynieść 1/3 kosztów.
? sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 3. Projekt został zrealizowany. Otrzymano dotację w wysokości 300 tysięcy złotych. Środki własne ? 2 864 tysiące złotych.
? monitoring w szkołach. Projekt został zrealizowany.
? budowa i modernizacja ulic ? trwa analiza możliwości udziału w takich programach.

Włodzimierz Karpiński
Źródło: nagranie z komisji ? 3:40
http://www.marki.net.pl/nagrania

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry