List Bronisława Komorowskiego do mieszkańców Marek

Paweł Pniewski POMarki

 30 czerwca 2010    16:55

List Bronisława Komorowskiego do mieszkańców Marek

Szanowni Markowianie

zwracam się do Państwa z prośbą o poparcie mojej kandydatury na urząd Prezydenta RP.

Całe życie służyłem Polsce. Jako działacz opozycji antykomunistycznej walczyłem o wolność i demokrację. Wtedy potrzebna była wiara i odwaga. Potrzebna była  bezkompromisowość i zdolność do podejmowania ryzyka. Trzeba było płacić wysoką cenę za wierność ideałom.

W wolnej Polsce byłem wiceministrem i ministrem obrony narodowej, posłem, wicemarszałkiem i marszałkiem Sejmu. W tej służbie konieczny był umiar i odpowiedzialność, zdolność do zawierania porozumień i kompromisów.Istotne było doświadczenie i umiejętność pracy na rzecz Państwa.

Całe moje dorosłe życie to doświadczenia chwil pięknych i radosnych, ale także trudnych i bolesnych, które zawsze towarzyszą życiu małżeńskiemu i rodzinnemu. Razem z żoną Anną wychowaliśmy piątkę dzieci. Wszystkie są już dorosłe, a większość w pełni samodzielna. Zawsze starałem się być ojcem stanowczym w sprawach najważniejszych, ale otwartym na argumenty i oczekiwania dzieci. Rodzina to wielka lekcja odpowiedzialności. Źródło siły i marzeń o lepszej przyszłości Polski, o lepszej przyszłości nas wszystkich. Także lepszej przyszłości mojego wnuka.

Te życiowe i polityczne doświadczenia chcę wykorzystać w dalszej służbie Ojczyźnie. Dlatego ubiegam się o najważniejszy urząd i funkcję głowy państwa.

Jeżeli z woli wyborców dostąpię tego zaszczytu, będę starał się nie tylko godnie reprezentować Polskę, ale przede wszystkim działać na rzecz wszystkich obywateli, wszystkich polskich rodzin.

Chcę, by Polska zmieniała się w nowoczesne, sprawne, stabilne i dostatnie państwo. Żebyśmy płacili mniejsze podatki, a urzędnicy dobrze nimi gospodarowali, skupiając się na wspieraniu edukacji, nauki i kultury, służby zdrowia i zapewnieniu wszystkim poczucia bezpieczeństwa. Będę mobilizował Rząd do usuwania barier krępujących przedsiębiorczość.  Będę walczył o jak najlepsze wykorzystanie środków unijnych, przeznaczonych na rozwój naszej infrastruktury i modernizację wsi.

Dziś, między innymi dzięki członkostwu w Unii Europejskiej, mamy szanse na przyspieszenie wielkiego programu przebudowy Polski - budowę sieci nowoczesnych dróg, rozbudowę lotnisk, stadionów, remont szkół i modernizację bibliotek. Za realizację tego zadania odpowiedzialny jest Rząd, lecz Prezydent musi wspierać te działania, pilnować by nikt nie utrudniał marszu ku normalności, ku rozwojowi.

Dzisiaj Polska oczekuje od nas zgody i współpracy. Trzeba umieć wznieść się ponad podziały polityczne. Prezydent musi umieć porozumiewać się nie tylko z Rządem, Parlamentem, ale także z opozycją.

4 lipca wybierzemy kierunek, w którym Polska kroczyć będzie w kolejnych latach. Zdecydujemy, czy będzie to droga rozsądnej i stabilnej współpracy na rzecz rozwiązywania polskich problemów, czy droga sporów, kłótni i podziałów.

Prezydent powinien łączyć, nie dzielić. Zapewniam Państwa, że chcę i potrafię być takim prezydentem.

Bronisław Komorowski

Szanowni Markowianie

Galeria

fot. 1
fot. 2
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, przewodniczący Rady Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry