Zakończenia zajeć stałych w MOK w Markach

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 1 lipca 2010    11:11

2010-06-23 zak plast szk 010aCzerwiec to w MOKu miesiąc najprzyjemniejszy - po całorocznej pracy z pedagogami przychodzi czas na podsumowanie i zaprezentowanie zdobytych umiejętności oraz serdeczne podziękowania uczestnikom zajęć, osobom prowadzącym oraz Dyrekcji i zespołowi MOK za wytężoną całoroczną pracę, zaangażowanie oraz udzielane sobie nawzajem wsparcie.

22. VI. 2010 o godzinie 17.30 odbyło się uroczyste zakończenie zajęć "Przedszkolandii" w roku k.o. 2009-2010. Podczas uroczystości spotkały się dzieci należące do sekcji: NAUKA JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA PRZEDSZKOLAKÓW, PLASTYKA Z ELEMENTAMI GRY I ZABAWY, KLUBIKU "PTYŚ" I "MIŚ" oraz DZIECIĘCEJ GRUPY BALETOWEJ "MAŁA BALERINA".
Uroczyste spotkanie poprowadziła Krystyna Klimecka, dyrektor MOK w Markach, która powitała serdecznie zgromadzonych na sali uczestników "Przedszkolandii" oraz ich rodziny i bliskich, wyrażając również radość z tak "licznego" przybycia na uroczystość i podziękowała im za cały rok wspólnie spędzony w murach Mareckiego Ośrodka Kultury zapraszając jednocześnie na kolejne zajęcia dla dzieci, które rozpoczną się już po wakacjach.
Chwilę później pałeczka przeszła w ręce Ewy Górskiej, tancerki i pedagoga, prowadzącej zajęcia "Małej Baleriny" - ich występ był pierwszym punktem programu uroczystości. Kiedy zabrzmiała muzyka "scena" Mareckiego Ośrodka Kultury wypełniła się bajecznie kolorowymi tancerkami, prezentującymi umiejętności zdobyte podczas pierwszego roku nauki trudnej sztuki tańca baletowego. Kibicujący im najbliżsi nagrodzili ich wysiłki gromkimi brawami, a dodatkowo, chwilę później każda z młodych baletnic otrzymała z rąk Dyrektor MOK i prowadzącej zajęcia Ewy Górskiej pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.
Podobnie miłe chwile czekały na uczestników zajęć Klubiku "Miś" - prowadzonego przez pedagoga Agnieszkę Neuff, Klubiku "Ptyś" i " Plastyki z elementami gry i zabawy", gdzie zajęcia organizowała i realizowała Beata Miechowicz oraz prowadzonego przez Annę Dąbrowską - Pękocką "Angielskiego dla przedszkolaków". Każde dziecko uczęszczające na te zajęcia otrzymało nagrodę książkową i dyplom - oraz gorące życzenia pięknych wakacji od swojego pedagoga. Miłym akcentem na zakończenie spotkania był także czekający na wszystkie dzieci słodki poczęstunek. Do zobaczenia za rok!

W tym samym dniu, 22. VI. 2010 o godzinie 18.00 miało miejsce także zakończenie zajęć
"SZKOŁY PAMIĘCI I SZYBKIEGO CZYTANIA
" w roku k.o. 2009-2010 podczas którego pedagog Iwona Matusewicz spotkała się z uczestnikami zajęć i ich bliskimi. Dyrektor MOK złożyła wszystkim najszczersze gratulacje i wręczyła pamiątkowe świadectwa oraz nagrody książkowe, dziękując także za piękną pracę prowadzącej zajęcia.
Zajęcia "treningu pamięci" to całoroczny kurs usprawniający pracę mózgu, pomagający rozwijać wyobraźnię i doskonalić skojarzenia. Podczas zajęć dzieci i młodzież poznają metody pracy z tekstem oraz ćwiczenia przyśpieszające czytanie, poprawiające ortografię i ułatwiające zapamiętywanie słówek.

23. VI. 2010 - środa - to dzień kolejnych pięknych uroczystości w MOK. O godzinie 17.00 na deskach Mareckiego Ośrodka Kultury wystąpiły dwa zespoły artystyczne: ZESPÓŁ TAŃCA NOWOCZESNEGO "ATUT" pod kierownictwem KINGI JAKUBOWSKIEJ oraz STUDIO PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ pod kierunkiem MAŁGORZATY NOWOSAD.
Po powitaniu przez Dyrektor MOK, Krystynę Klimecką, zebranych licznie na widowni rodzin i bliskich młodych artystów przed widownią pojawiła się młodsza grupa Studia Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej prezentując wiązankę znanych i lubianych utworów z repertuaru Majki Jeżowskiej oraz muzycznych interpretacji wierszy Jana Brzechwy. Chwilkę po nich zaprezentowała się grupa starsza wykonując nagrodzone gromkimi brawami przeboje Haliny Frąckowiak i Mietka Szcześniaka oraz przebój Michaela Jacksona "Heal the world". Zaraz po występie przyszedł czas na podziękowania, dyplomy i nagrody książkowe dla wyróżniających się uczestników zajęć, oraz gorące życzenia dalszych sukcesów i zapału do pracy od Dyrektor MOK i prowadzącej zajęcia Małgorzaty Nowosad, która także otrzymała serdeczne podziękowania i pamiątkowy dyplom.
Druga część uroczystości upłynęła pod znakiem ruchu, koloru, muzyki i tanecznej ekspresji - przed zebranymi wystąpiły tancerki z Zespołu Tańca Nowoczesnego "Atut" prowadzonego już od 10 lat w MOK w Markach przez instruktorkę tańca i choreografa, Kingę Jakubowską. Dziewczęta podczas występu zaprezentowały różne style taneczne: disco dance, freestyle, taniec jazzowy czy hip-hop tańcząc solo, w duetach i mini-formacjach tanecznych. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że wychowanki "Atutu" reprezentowały Polskę podczas tegorocznych mistrzostw świata w tańcu sportowym w Łodzi zdobywając tam miejsca na podium - w tym tytuł mistrzowski w kategorii funky.
Po pokazach przyszedł moment nie mniej przyjemny - gratulacje i podziękowania dla opiekunki zespołu i wszystkich utalentowanych dziewcząt oraz wyrazy wdzięczności od tancerek dla dyrektor MOK, za wieloletnią pomoc, wsparcie oraz stworzenie doskonałych warunków do treningu i zabawy z muzyką.

Dnia 23 czerwca 2010 o godzinie 18.00, w pracowni plastycznej, odbyła się uroczystość zakończenia roku k.o. 2009/2010 dla dzieci w wieku 6-12 lat uczęszczających na zajęcia w Ognisku Plastycznym Mareckiego Ośrodka Kultury. Licznie przybyli rodzice i dzieci. Instruktor, art. plastyk Luiza Wojciechowska-Konopka powitała zebranych i krótko podsumowała rok wspólnej pracy, której efekty można było oglądać na wystawie w pracowni. Instruktorka gorąco pochwaliła wszystkich uczestników zajęć, którzy prezentują różnorodne zdolności plastyczne. By stworzyć ciekawą pracę potrzebne są bowiem różne zdolności i umiejętności m.in.: kreatywność, wrażliwość artystyczna, pracowitość, wytrwałość, wyobraźnia plastyczna, entuzjazm i dokładność. Następnie głos zabrała Hanna Klimecka, wieloletni kierownik Galerii Mareckiego Ośrodka Kultury, która wyraziła przekonanie, że był to rok cennej i owocnej pracy, z bardzo dobrymi efektami. Dzieci poznały różnorodne techniki rysunkowe, malarskie i przestrzenne, a także nauczyły się operować różnymi środkami wyrazu plastycznego.
Dyrektor Mareckiego Ośrodka Kultury Krystyna Klimecka serdecznie podziękowała wszystkim zebranym - dzieciom, rodzicom oraz instruktorce za stworzenie tak żywej pracowni plastycznej. Instruktor Luiza Wojciechowska-Konopka w imieniu swoim oraz wszystkich uczestników zajęć i ich rodzin przekazała pamiątkowy obrazek na ręce Pani Dyrektor w podziękowaniu za utworzenie wspaniałej atmosfery i warunków do pracy. Następnie obie panie miały przywilej rozdać dzieciom 27 dyplomów i nagrody książkowe dla zasłużonych. Jeszcze tylko słodki poczęstunek, wspólne zdjęcie i witajcie piękne wakacje!!!

Natomiast w czwartek, 24. VI. 2010 odbyło się ZAKOŃCZENIE ZAJĘĆ LEKTORATÓW Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO w roku k.o. 2009-2010. Podczas spotkań w grupach miało miejsce rozdanie świadectw oraz słodki poczęstunek. Pedagog Anna Dąbrowska-Pękocka podziękowała uczestnikom lektoratów za całoroczną wytężoną pracę i wspólną zabawę językiem angielskim w miłej, ciepłej atmosferze oraz wręczyła nagrody za postępy w nauce i zaangażowanie.
Lektoraty z języka angielskiego, prowadzone w MOKu już od wielu lat mają na celu wszechstronne rozwijanie umiejętności językowych: słownictwa, gramatyki, konwersacji, są doskonałym wsparciem i uzupełnieniem zajęć szkolnych na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Dla zainteresowanych dorosłych istnieje także możliwość nauki języka od poziomu początkującego lub kontynuacji już rozpoczętej nauki. Wszystkie grupy wiekowe uczące się na zajęciach w Mareckim Ośrodku Kultury korzystały z najnowszych podręczników i pomocy naukowych - zadań tekstowych, słuchowych i filmów edukacyjnych.

Ostatnim z uroczystych zakończeń zajęć stałych w Mareckim Ośrodku Kultury było spotkanie uczestniczek zajęć Warsztatów Batiku, które odbyło się w poniedziałek, 28 czerwca 2010 o godzinie 17.00. Podczas tego wieczoru adeptki sztuki batiku nie tylko znalazły chwilę na dokończenie swoich ostatnich projektów i przejrzenie ostatnich prac ale przede wszystkim na miłe rozmowy i serdeczne podziękowania dla prowadzącej zajęcia, artysty plastyka Iriny Zawało, która także wręczyła każdej z pań uczęszczającej na zajęcia pamiątkowy dyplom oraz książkę.
Pracownia batiku istnieje w Mareckim Ośrodku Kultury od 2000 roku. Dzieła uczestników zajęć batiku były wystawiane na Prezentacjach Plastyki Mareckiej, w 2003 roku w Galerii była wystawa batików uczestników zajęć, a w marcu 2010 miała miejsce wystawa zbiorowa mareckich batików "Batikowe Euforie" w "Galerii przy Fabryczce" w Wołominie. Na przełomie maja i czerwca 2010 Galerii MOK zorganizowana została wystawa "Batikowy Jubileusz" z okazji 10-lecia pracowni batiku. We wszystkich wystawach brała udział także instruktor-pedagog Irina Zawało.

[gallery order="DESC"]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry