POdsumowanie wyborów prezydenckich

Paweł Pniewski POMarki

 5 lipca 2010    19:07

Prezydent elekt Bronisław KomorowskiPowoli opadają emocje związane z kampanią i wyborami prezydenckimi. Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów po zweryfikowaniu wszystkich protokół z obwodowych komisji wyborczych. Prezydentem RP został wybrany Bronisław Komorowski zdobywając niemal 9mln głosów Polaków. Pora na podsumowanie ostatnich dwóch miesięcy.

Podczas kampanii wyborczej w Markach rozdaliśmy przeszło 150 informatorów Bronisława Komorowskiego prowadząc akcję door-to-door oraz ponad 200 ulotek. Na miejscach wyznaczonych przez burmistrza, tj. na słupach ogłoszeniowych, rozwiesiliśmy ok. 180 plakatów, a przed drugą turą wyborów nasze miasto odwiedził autobus wyborczy Bronisława Komorowskiego. Kandydat na prezydenta wystosował również list do markowian z prośbą o poparcie w drugiej turze wyborów.

W pierwszej turze wyborów prezydenckich, 20 czerwca, Bronisław Komorowski uzyskał w Markach 4576 głosów, co stanowi 39,76% oddanych głosów, wygrywając w połowie obwodów wyborczych utworzonych na terenie miasta Marki. Najwyższy wynik uzyskał w obwodzie nr 6, gdzie zdobył 44,94% ważnie oddanych głosów.

W drugiej turze wyborów, która odbyła się 4 lipca, Bronisław Komorowski poprawił swój wynik i otrzymał 5345 głosów, co stanowi 48,16% oddanych głosów,  o 8,4% głosów więcej niż w pierwszej turze. Również w drugiej turze Komorowski zwyciężył w połowie mareckich obwodów do głosowania, uzyskując najwyższy wynik w obwodzie nr 6, gdzie zdobył ponad 60% głosów. Analizując mareckie wyniki wyborów wg podziału na okręgi wyborcze w wyborach do rady miasta, Bronisław Komorowski wygrywa w dwóch na trzy okręgi (nr 1 oraz nr 3).

Dziękujemy mieszkańcom Marek, którzy w wyborach prezydenckich postawili na Bronisława Komorowskiego, ale także tym wszystkim, którzy skorzystali ze swojego demokratycznego przywileju i oddali głos w niedzielnych wyborach. Dziękujemy również sympatykom, którzy wsparli nasze działania podczas kampanii wyborczej, a panu prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu gratulujemy wygranej w Markach.

Członkowie koła
Platformy Obywatelskiej RP
w Markach
www.marki-platforma.org

Galeria

fot. 1
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry