Komisje rozwiązane

Krystyna Siennicka

 12 marca 2008    14:51

mcj0301394.jpgDziwiło mnie często, dlaczego w Biuletynie Informacji Publicznej czynne jest menu - wybory 2007. Dawno już zapomnieliśmy o tym. Sejm wybrany, Senat też. Miałam zamiar napisać do redakcji biuletynu i zwrócić grzecznie uwagę. Ale tak się jakoś schodziło. Nie przeszkadzało mi to specjalnie. Nie denerwowało. Dzisiaj postanowiłam napisać.

Ale myślę sobie, kliknę ostatni raz w te wybory 2007. Na wszelki wypadek. Zobaczę co tam słychać. No i zostałam uświadomiona. Człowiek się jednak uczy całe życie. Lepiej późno niż wcale.

W dniu dzisiejszym, czyli 12 marca 2008 roku weszła w życie uchwała Państwowej Komisji Wyborczej o rozwiązaniu okręgowych i obwodowych komisji wyborczych. Dotyczy to komisji powołanych w celu przeprowadzenia wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Wybory odbyły się 21 października 2007 r.

Krótko i informacyjnie jak wygląda cała procedura.
Komisje obwodowe w Markach powołał Burmistrz Miasta Marki. Podstawą prawną była w tym przypadku ustawa z dnia 12 kwietnia 2001 roku Ordynacja wyborcza do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, a dokładniej art. 48 ust. 1 Burmistrz wydał w tym celu zarządzenie. Podał do publicznej wiadomości składy personalne wszystkich komisji obwodowych. Dla przypomnienia, w Markach działało 11 komisji, w każdej pracowało po 7 osób.

Sąd Najwyższy dnia 17 stycznia 2008 r. stwierdził ważność wyborów. W związku z tym Państwowa Komisja Wyborcza mogła podjąć uchwałę o rozwiązaniu komisji. Uchwała opublikowana została w Monitorze Polskim Nr 16, poz. 173 z dnia 26 lutego 2008 r

Czyli dopiero dzisiaj temat - "Wybory 2007" został zamknięty.

Krystyna Siennicka

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry