11 sierpnia 2010    14:28

Krucha-jak-lod_Jodi-Picoult,images_product,3,978-83-7648-396-2JODI PICOULT
"KRUCHA JAK LÓD"

Rodzice oczekujący narodzin dziecka mają tylko jedno życzenie: żeby było zdrowe. Nie musi być idealne. Charlotte i Sean O'Keefe - małżeństwo z kilkuletnim stażem - także wybraliby zdrowie dla swojego dziecka. Niestety, kiedy na świat przychodzi ich młodsza córka Willow, okazuje się, że cierpi na rzadką chorobę genetyczną objawiającą się niezwykłą łamliwością kości. Ich życie staje się pasmem bezsennych nocy, rosnących długów, współczujących spojrzeń innych rodziców i, co może najgorsze, nieustannego rozpamiętywania: co by było gdyby? Gdyby o chorobie Willow było wiadomo odpowiednio wcześnie? Gdyby urodziła się zdrowa?

Na-domiar-zlego_Sarah-Kate-Lynch,images_product,25,978-83-7648-415-0SARAH-KATE LYNCH
"NA DOMIAR ZŁEGO"

W ciągu jednego dnia życie Florence, szczęśliwej żony i matki oraz współwłaścicielki sklepu ze starymi meblami, wywraca się do góry nogami. Jej wspólniczka przejmuje interes, a ukochany mąż, od którego oczekiwała wsparcia, porzuca ją dla... mężczyzny. Jakby tego było mało, dziewiętnastoletni syn Florence, Monty, wraca z Australii z dużo starszą od siebie kobietą, którą przedstawia jako swoją żonę. Czy może być jeszcze gorzej? Florence wierzy, że tak, dopóki w jej życiu nie pojawia się tajemniczy Will złota rączka...

Kodeks-Kartaginski_Jim-Nisbet,images_product,1,978-83-7359-693-1JIM NISBET
"KODEKS KARTAGIŃSKI"

Erudycyjny thriller la Dan Brown utrzymany w klimacie powieści Raymonda Chandlera i filmów Alfreda Hitchcocka. Danny Kestrel, specjalista od oprawiania obrazów, poznaje na przyjęciu ponętną Renee handlującą antykami, i przeżywa z nią przelotny romans. Tej samej nocy kobieta ginie od strzału w głowę, a Danny awansuje do roli głównego podejrzanego. Dochodzenie prowadzi błyskotliwy, choć wyjątkowo złośliwy detektyw Bowditch. Zamordowana znała tajemnicę bezcennego Kodeksu z Syrakuzów, jedynego ocalałego tekstu opisującego życie i śmierć Teodososa,nieślubnego syna rozwiązłej rzymskiej cesarzowe Teodory. Ludzie stojący za jej zabójstwem podejrzewają, że mogła ją przekazać Danny'emu, obierają go więc za cel. Kestrelowi nie pozostaje nic innego, jak samemu odnaleźć zaginiony kodeks i związany z nim drogocenny pierścień...

Dom-na-wyrebach_Stefan-Darda,images_product,25,978-83-7183-743-2STEFAN DARDA
"DOM NA WYRĘBACH"

Niejeden z nas marzy o wyprowadzce do własnego domu na wsi. Niektórzy realizują swoje plany. Zrealizował je także bohater powieści "Dom na wyrębach". Chata z bali, ogień pod kuchenną płytą, cisza za oknami. Idylla? Prawie. Nieznana siła przestawia rzeczy w zamkniętym domu. Mieszkający obok sąsiad okazuje się człowiekiem "któremu nie udowodniono". Wokół naiwnego mieszczucha zaczyna zaciskać się pętla...  Wartka, trzymająca w napięciu akcja i lekkie pióro Autora sprawiają, że książkę trudno odłożyć przed poznaniem jej zakończenia.

zycie-skrojone-na-miare-pprod4620414JANUSZ "KRAWIEC" WIŚNIEWSKI
"ŻYCIE SKROJONE NA MIARĘ"

Kiedy poznajemy głównego bohatera powieści, Piotra Kowalskiego, ma 3 lata. Siedzi na blacie maszyny krawieckiej i ogląda narysowane przez ojca piękne, rozpędzone konie. Jest szczęśliwym dzieckiem. Czytając ostatnią stronę pierwszego tomu książki Życie skrojone na miarę, widzimy Piotra - dojrzałego mężczyznę, który uświadamia sobie, że jego małżeństwo jest pomyłką.  Te dwa odległe od siebie o 30 lat wydarzenia wypełnia świetnie opowiedziana historia o miłości i nienawiści, o marzeniach, zawodowych ambicjach, klęskach i sukcesach. Książka Janusza Krawca Wiśniewskiego to także opowieść o losach człowieka wpisanych w historię Polski, w procesy zmian społecznych i kulturowych, widzianych z perspektywy właściciela małego, z upływem czasu coraz większego, zakładu krawieckiego.

sztuka-latania-pprod57637180MAGDALENA KAWKA
"SZTUKA LATANIA"

Od kiedy tak naprawdę zaczyna się dojrzałość? Czy wtedy, gdy dumni odbieramy dowód osobisty? A może wtedy, gdy wreszcie zyskujemy pewność, że nasze wybory są słuszne? Tylko czy taka pewność w ogóle jest możliwa? Tego rodzaju pytania od dawna nurtują Zofię, trzydziestoparoletnią bohaterkę ?Sztuki latania?. Pewnego dnia dochodzi ona do wniosku, że zmarnowała całe swoje życie. Decyduje się więc na zmiany.

siodmy-m-pprod6880084FRANCISCA SOLAR
"SIÓDMY M"
Powieść dwudziestopięcioletniej zaledwie pisarki z Chile to inteligentny thriller utrzymany w duchu kultowych seriali telewizyjnych Twin Peaks i Z Archiwum X. Seria tajemniczych samobójstw wśród młodych ludzi wstrząsa społecznością Puerto Fake. Aby zbadać ich przyczynę, na miejsce udaje się Sophie Deuters, jej przyjaciel, goniący za sensacją fotograf Cal oraz detektyw Marco Feliciano. Co skłoniło mieszkańców zapomnianej przez Boga i ludzi miejscowości do odebrania sobie życia? Czemu mieszkańcy są tacy małomówni? Bohaterowie odkrywają, że Puerto Fake jest w rzeczywistości niemiecką kolonią założoną w czasie II wojny światowej, a w systemie podziemnych korytarzy łaczących domostwa odbywają się spotkania, którym przewodniczą starcy w hitlerowskich mundurach. Dlaczego samobójcy mieli na ciele wytatuowaną literę M?

cialo-lotne-lprod57245466PAWEŁ MOSSAKOWSKI
"CIAŁO LOTNE"

SENSACYJNA KOMEDIA MIŁOSNA
Michał, 25-letni asystent na Wydziale Farmacji warszawskiej Akademii Medycznej, zostaje porzucony przez swoją dziewczynę ? dentystkę Monikę. Cierpiący po utracie ukochanej chłopak odkrywa chemiczną formułę odmieniającą ludzką psychikę. Liczy, że dzięki niej uda mu się odzyskać Monikę. Wyrusza do Juraty, gdzie dziewczyna spędza wakacje z nowym ukochanym, szemranym biznesmenem Hubertem. W ślad za Michałem podążają wysłannicy pewnej partii politycznej, którzy wierzą, że specyfik umożliwi im zdobycie władzy?

rycerze-krolestwa-pprod19600130DAVID CAMUS
"RYCERZE KRÓLESTWA"

Osadzona w realiach średniowiecza sensacyjna powieść nawiązuje klimatem i stylem do Imienia róży Umberto Eco, a także klasycznych już filmów przygodowych, jak Indiana Jones czy Władca pierścieni.Zachowując dbałość o szczegóły i autentyczność kontekstów historycznych, autor snuje pasjonującą opowieść o poszukiwaniu  Świętego Krzyża, na którym został ukrzyżowany Chrystus. Relikwia ta, zagubiona podczas decydującej bitwy między muzułmanami a krzyżowcami, staje się pożądanym celem dla kilku konkurujących ze sobą grup. Są wśród nich m.in. rycerze maltańscy i templariusze, dawny szpitalnik Morgennes, żydowski handlarz relikwiami oraz przywódca świata muzułmańskiego ? Saladyn. Krzyż przechodzi z rąk do rąk, nikt jednak nie ma pewności, że jest on autentyczny...Książka Rycerze królestwa wyróżniona została prestiżową francuską nagrodą jako najlepsza powieść przygodowa roku 2005. Jej autorem jest francuski pisarz, tłumacz, dziennikarz telewizyjny, wnuk Alberta Camus?a

rycerz-morgennes-pprod19600129DAVID CAMUS
"RYCERZ MORGENNES"

Drugi tom cyklu powieściowego Davida Camus'a o rycerzu Morgennesie poszukującym Krzyża, na którym zmarł Chrystus. Fabułę tego tomu tworzą  wcześniejsze  losy Morgennes'a.  Młody rycerz przemierza świat, by pomścić rodziców zamordowanych bestialsko przez krzyżowców. Od  lasów  północnej Francji,  przez  Konstantynopol  i  spalone ziemie  Etiopii, aż po złote piaski  Egiptu, Morgennes bez wytchnienia zdąża  w  kierunku Krzyża, posłuszny ostatnim słowom swojego ojca.Opowiadając jego przygody, David Camus tworzy fascynującą epopeję, która rozgrywa się w XIII-wiecznej scenerii, pełnej tajemnic, legendarnych postaci, mistycznych, a nawet baśniowych rekwizytów.David Camus (ur. 1970), tłumacz i dziennikarz telewizyjny, jest wnukiem słynnego pisarza Alberta Camus'a. Cykl o rycerzu Morgennesie to jego debiut powieściowy.

miecz-krolow-jerozolimy-pprod56534951DAVID CAMUS
"MIECZ KRÓLÓW JEROZOLIMY"
Trzecia część cyklu powieściowego Davida Camusa ? wnuka słynnego Alberta Camusa.
Bohaterką powieści jest piękna i waleczna Kasjopea ? córka rycerza Morgennesa, który za swe czyny został wtrącony do piekieł. W czasie gdy Saladyn odzyskuje Ziemię Świętą a w Europie szykuje się III krucjata, nieustraszona dziewczyna  wyrusza do Królestwa Cieni, by uwolnić ojca.

jarmark-odmiencow-p2999260CATHERINE DUNNE
"JARMARK ODMIEŃCÓW"

Dziwaczna rodzina Binewskich przemierza Stany Zjednoczone jako trupa cyrkowa. Siostry syjamskie grają na pianinie i śpiewają. Chłopiec z płetwami zamiast kończyn pływa w zbiorniku z wodą. Karlica albinoska zapowiada cyrkowe występy. Tylko jedno z rodzeństwa urodziło się normalne. Zawiedzeni rodzice chcieli dziecko porzucić. I wtedy ujawnił się jego wielki sekretny dar, który uczynił go najcenniejszym i najniebezpieczniejszym skarbem rodziny.
Jarmark odmieńców Katherine Dunn uzmysławia, jak różnie można pojmować piękno i brzydotę, normalność i dziwaczność, świętość i obsceniczność. Ta pełna emocji powieść była nominowana do National Book Award.

kukielki-doktora-mengele-pprod44130107YEHUDA KOREN
"KUKIEŁKI DOKTORA MENGELE"

Wstrząsający dokument o życiu pewnej żydowskiej, utalentowanej artystycznie rodziny, w której siedmioro z dziesięciorga rodzeństwa urodziło się jako karły. W 1944 roku zostali deportowani do Oświęcimia. Ovitzowie uniknęli śmierci, gdyż z powodu swego kalectwa stanowili ciekawy obiekt badań dla słynnego "Anioła Śmierci", doktora Mengelego. Opisując ich niezwykłe losy, autorzy książki ukazali kulisy hitlerowskiej machiny śmierci, a także nieznane fakty związane z funkcjonowaniem obozu w Auschwitz.

zydowka-noemi-pprod57691894JERZY STEGNER
"ŻYDÓWKA NOEMI"

Przez całe swoje dorosłe życie interesował się historią, pisał książki, które nie doczekały się wydania. Powieść "Żydówka Noemi" pisał w latach 60-tych i 70-tych, wielokrotnie ją poprawiając. W latach 80-tych próbował ją opublikować, ale wydawnictwa ówczesne nie wykazywały zainteresowania tym tematem. O swojej książce w liście do jednego z wydawnictw w 1986 r. tak pisał: " Powieść moja opowiada o Żydach, ich życiu w getcie warszawskim, jak również o życiu codziennym ludności nieżydowskiej. Na fundamencie zdarzeń i faktów historycznych rozgrywa się akcja. (...) Getto opisałem w oparciu o własne obserwacje, jakich dokonałem pracując za murami w latach 1940-1942. Powieść ma charakter "kryminału wojennego".
Książka Jerzego Stegnera w dużym stopniu oddaje atmosferę tamtym lat i osadzona jest mocno w okupacyjnych realiach. Oddana dokładnie jest topografia Warszawy, a szereg postaci przypomina członków rodziny.
Główny bohater Leszek ma wiele cech Jerzego Stegnera.
Książka po śmierci J. Stegnera długie lata leżała w szufladzie i kilka lat temu dzieci Hanna i Tadeusz podjęli na nowo próbę wydania jej drukiem, co się udało w 2010.

Ostatni-harem_Peter-Prange,images_small,17,978-83-7508-220-3PETER PRANGE
"OSTATNI HAREM"
Historia dwóch serdecznych przyjaciółek, muzułmanki i chrześcijanki, które trafiają do sułtańskiego haremu. Napisana z rozmachem i ogromnym znawstwem epoki powieść o tym, jak niebezpieczne mogą być marzenia i ile wyrzeczeń kosztuje wolność.
Dwie kobiety na styku Orientu i Okcydentu. Konstantynopol, przełom XIX i XX wieku. W odizolowanym od świata sułtańskim haremie o swojej przyszłości marzą dwie przyjaciółki, Fatima i Eliza, Czerkieska i Ormianka, muzułmanka i chrześcijanka. Jedna z nich ze wszystkich sił pragnie zostać faworytą sułtana, natomiast druga tęskni za światem po drugiej stronie pałacowych murów, za miłością i wolnością. Imperium Osmańskie rozpada się, harem zostaje zlikwidowany, a obie młode kobiety nagle trafiają do świata, w którym ich marzenia przeradzają się w koszmary i nawet ich ostatnia podpora, wieloletnia przyjaźń, wydaje się zagrożona.
Ostatni harem to powieść przedstawiająca frapujące losy dwóch kobiet na tle tajemnic, rytuałów i intryg haremu oraz burzliwej historii końca Imperium Osmańskiego i tragedii Ormian.

Calun-z-Oviedo_Leonard-Foglia-David-Richards,images_product,27,978-83-7236-227-8LEONARDO FOGLIA
"CAŁUN Z OVIEDO"

Amerykańscy autorzy relacjonują próbę sklonowania Chrystusa poprzez wykorzystanie DNA z cennej relikwii. Znakomity współczesny thriller trzymający w napięciu od pierwszej do ostatniej strony, a jednocześnie świetne psychologiczne studium młodej dziewczyny i budzącego się w niej silnego uczucia macierzyńskiej miłości. Dla miłośników "Dziecka Rosemary" i "Kodu Leonarda da Vinci". Osiemdziesięcioletni ksiądz, strażnik całunu w katedrze w Oviedo, który okrywał głowę umierającego Chrystusa, zostaje odnaleziony martwy. Śmierć wygląda na naturalną, więc nikt nie zauważa, że relikwia została sprofanowana

Papiez-musi-zginac_Luis-Miguel-Rocha,images_product,31,978-83-7515-079-7LUIS MIGUEL ROCHA
"PAPIEŻ MUSI ZGINĄĆ"

Zamach na papieża Polaka.
Objawienie się Matki Boskiej muzułmaninowi.
Tajemnicze porwania włoskich nastolatek.
Zaginiony list siostry Łucji do Jana Pawła II.
Co łączy te wydarzenia?
Redaktorka dziennika "The Times" Sarah Monteiro wie na ich temat więcej, niż powinna. Tropem dziewczyny oraz jej tajemniczego przyjaciela Rafaela podążają tajne służby USA, Rosji i... Watykanu.
Okazuje się, że za sterami historii stoją ludzie znacznie potężniejsi, niż kiedykolwiek odważono się sądzić.
Czy Sarah zdoła ocalić siebie i swoich bliskich - tych, którzy jeszcze pozostali przy życiu?
Niebezpiecznie wciągający thriller autora bestsellera Ostatni papież.
Poznaj szokujące kulisy wydarzeń, które wstrząsnęły światem!

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry