"Tym, którzy za wolność i niepodległość Polski..."

Paweł Pniewski POMarki

 14 sierpnia 2010    00:30

Mogiła polskich żołnierzy poległych w 1920 rokuMarecka Platforma Obywatelska uczciła pamięć żołnierzy polskich "poległych śmiercią bohaterską w obronie Ojczyzny na przedpolach Warszawy w walce z hordami bolszewickimi w 1920r." 13 sierpnia udaliśmy się na cmentarz przy ul. Bandurskiego, gdzie znajduje się zbiorowa mogiła polskich żołnierzy, aby złożyć wieniec oraz zapalić znicze.

W zeszłym tygodniu postanowiliśmy, że zanim położymy kwiaty na grobie, odnowimy tablicę znajdującą się z lewej strony, która była w fatalnym stanie. Odmalowaliśmy napis, wykuty na tablicy, który brzmi: "Tym, którzy za wolność i niepodległość Polski zapłacili najwyższą cenę. Mieszkańcy Marek rok 1983." Na koniec dodaliśmy do niej patriotyczny element przewieszając biało-czerwoną wstęgę. Niestety, mimo użycia różnych specyfików nie udało nam się doczyścić tablicy. Mamy nadzieję, że Urząd Miasta lub też ludzie dobrej woli doprowadzą nasze prace do końca i przyczynią się do jej renowacji.

Zarząd koła
Platformy Obywatelskiej RP
w Markach

Stan tablicy przed renowacjąNiektóre wykute litery były niemal niewidoczneLitery po odmalowaniuZawieszanie wstęgiTablica po odnowieniuPrzed pomnikiemZarząd koła przed pomnikiemKwiaty i znicze w hołdzie polskim żołnierzomPomnik polskich żołnierzy poległych w 1920 roku

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry