Ze smutkiem żegnamy

Piotr Matusiak MOK UMMarki

 23 sierpnia 2010    16:08

luzynsk1i
Z przykrością zawiadamiamy, że 23 sierpnia po długiej i ciężkiej chorobie zmarł wspaniały artysta plastyk, radny minionej kadencji Tadeusz Lużyński.

Tadeusz Lużyński urodził się w 1934 roku w Wysokiej na ziemi radomskiej. Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w1964 roku w pracowni znakomitego artysty i pedagoga prof. Eugeniusza Eibischa.

W rok po studiach otrzymał nagrodę na III Ogólnopolskiej Wystawie Malarstwa i Grafiki w Bielsku-Białej. Uprawiał malarstwo sztalugowe (olej, akryl, tempera, pastel, akwarela) i ścienne (polichromia, mozaika, fresk, sgraffito).
Przez wiele lat prowadził zajęcia plastyczne w Mareckim Ośrodku Kultury i w warszawskiej pracowni malarstwa w Robotniczym Stowarzyszeniu Twórców Kultury. Był konsultantem plenerów malarskich organizowanych przez Ogólnopolską Izbę Lekarską. Współpracował przy organizacji wielu wystaw w tym również w Galerii Mareckiego Ośrodka Kultury.
Przez wiele lat honorowo realizował projekty Grobów Pańskich i ołtarzy na Boże Ciało. Był radnym miasta Marki kadencji 2002-2006 i przewodniczącym Komisji Oświaty Kultury i Sportu.

W piątek, 27 sierpnia, o godz. 14.00 w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski, ul. Jutrzenki 26, odbędzie się nabożeństwo żałobne.


Storna Mareckiego Ośrodka Kultury poświecona Tadeuszowi Lużyńskiemu.

Galeria

fot. 1

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry