Obóz młodzieżowy w Bułgarii z MOK w Markach - relacja

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 25 sierpnia 2010    16:29

2010-08-10 bulgaria 372W dniach 10 - 22. VIII. 2010 -miał miejsce kolejny już obóz młodzieżowy zorganizowany w ramach Porozumienia Domów i Ośrodków Kultury Powiatu Wołomińskiego przez Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce oraz Marecki Ośrodek Kultury. Tym razem celem naszej wakacyjnej wyprawy była Rawda koło Słonecznego Brzegu, jeden z najpopularniejszych kurortów w słonecznej Bułgarii.
Podróż luksusowym autokarem, który towarzyszyć nam miał także w czasie całego pobytu, przebiegała sprawnie, a całodniowy postój w Budapeszcie przeznaczyliśmy na wizytę w Aquaparku, gdzie zażywając kąpieli zbieraliśmy siły do dalszej podróży.

Nasz cel, Rawda jest niewielką, pełną uroku nadmorską miejscowością położoną między Burgas i Neseberem, 5 km od Słonecznego Brzegu, 3 km od Neseberu. Do dyspozycji jest tu kilka plaż, a także zjeżdżalnia wodna i nowoczesny Aquapark. W pobliżu nie ma dużych miast przemysłowych - brak zanieczyszczeń ekologicznych i świeże powietrze sprawiają, że jest ona idealnym miejscem spokojnego wypoczynku W mieście jest wszystko, czego potrzebuje spragniony słońca i relaksu turysta: restauracje, bary, sklepy, dyskoteki - oraz oczywiście plaże i piękne morskie widoki.Baza noclegowa Rawdy to głównie kwatery prywatne i małe, rodzinne hoteliki - w jednym z nich - "Stella di Mare" zamieszkała nasza zgrana, 50 osobowa marecka grupa. W hotelu czekały na nas wygodne pokoje z łazienkami i balkonami i lodówkami, a w pobliskiej restauracji pełne wyżywienie, opierające się w głównej mierze na daniach tradycyjnej kuchni Bułgarskiej. Od ciepłego, szumiącego morza dzieliło nas dosłownie 100 metrów, więc wyprawy na plażę były prawdziwą przyjemnością.

Przygotowany plan zajęć był bardzo bogaty - młodzież pod czujnym okiem wykwalifikowanych wychowawców i ratownika kąpała się w morzu i wypoczywała na plażach w Rawdzie, Irakli i Słonecznym Brzegu, nie zabrakło też czasu na zajęcia sportowo-rekreacyjne, zabawy i konkursy i spacery klimatyczne, a wieczorami na przejazdy do centrum rozrywek i dyskoteki.
W programie znalazły się także wycieczki z przewodnikiem po bliższej okolicy: młodzież zwiedziła między innymi Sozopol i Burgas, przepiękne stare miasto Neseber i sam sławny Słoneczny Brzeg, gdzie obowiązkowo złożyliśmy wizytę na urokliwej plaży.
Prawdziwą przygodą była obszerna, całodniowa wycieczka do Istambułu, gdzie przewodnik oprowadzał nas po najważniejszych miejscach w tym zadziwiającym, 17 milionowym mieście. Mieliśmy okazję zwiedzić zachwycający Błękitny Meczet, przejechać z Europy do Azji mostem nad cieśniną Bosfor i zrobić zakupy na prawdziwym Tureckim bazarze, aby na koniec, po długim spacerze ulicami miasta, znaleźć wytchnienie od upału w zielonym parku miejskim.

Ostatnim punktem programu obozu młodzieżowego w Bułgarii było zwiedzanie - już w drodze powrotnej - Stolicy Węgier, Budapesztu. Podczas przyjemnego spacer z przewodnikiem grupa zobaczyła centrum tego pięknego miasta, z najważniejszymi budynkami - Zamkiem, Budynkiem parlamentu i Bazylika Św. Stefana na czele.
Pobyt w słonecznej Bułgarii jest z pewnością źródłem wielu wspaniałych wrażeń i wspomnień - zwłaszcza, że cały wyjazd upłynął w spokojnej, koleżeńskiej atmosferze.
Na następny obóz młodzieżowy z Mareckim Ośrodkiem Kultury zapraszamy już za rok... mamy mocne przekonanie, że chętnych na taki wyjazd nie zabraknie!

[gallery]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24
fot. 25
fot. 26
fot. 27
fot. 28
fot. 29
fot. 30
fot. 31
fot. 32
fot. 33
fot. 34
fot. 35
fot. 36
fot. 37
fot. 38
fot. 39
fot. 40
fot. 41
fot. 42

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry