Festyn Sportowo-Rodzinny'2005 - relacja

Rafał Redeł Marcovia

 22 maja 2005    22:34

W dniu 22 maja 2005 r. w godz. 14.00-22.00 na terenie Mareckiego Towarzystwa Sportowego Marcovia 2000 odbył się festyn sportowo-rodzinny promujący kulturę fizyczną i bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
W festynie udział wzięły setki mieszkańców, przyjaciół i sympatyków naszego miasta.
Dzieci mogły korzystać z darmowych atrakcji, takich jak: dmuchana zjeżdżalnia i zamek oraz mini gokarty. Była możliwość jazdy na konikach oraz wiele innych atrakcji.
Niewątpliwym punktem programu festynu był mecz Reprezentacji Artystów Polskich z drużyną "gwiazd" Marcovii. Po stronie artystów wystąpili m. in. Wiesław Tupaczewski, Filip Sojka, Maciej Robakiewicz, Robert Cichoń, Andrzej Andrzejewski. Po stronie Marcovii zagrali m. in. Jacek Zalewski, Jacek Ochman, Grzegorz Miechowicz, Marek Zieliński, Paweł Papis, Marek Łoniewski, Jan Włoch. Mecz, który był rozgrywany w upale, był bardzo interesujący i obfitował w dużą ilość goli. Mimo wielu ataków artystów to zawodnicy Marcovii strzelali bramki. Do przerwy prowadziliśmy już 2:0. Po przerwie Marcovia strzeliła kolejne dwie bramki, a na listę strzelców wpisał się Paweł Papis i Piotr Jaczewski. Artyści nie dawali za wygraną, dzięki czemu udało im się strzelić dwa gole (jeden z karnego). Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Marcovii 4:2. Ale nie wynik lecz zabawa była w nim najważniejsza. Mecz oglądało kilkaset osób (zdecydowanie więcej niż ubiegłoroczny mecz z udziałem Orłów Górskiego).
Kolejnymi atrakcjami festynu były występy Haliny Frąckowiak i zespołu BOYS, które zgromadziły po kilkaset fanów ich muzyki.
Promując bezpieczeństwo w ruchu drogowym uczestnikom festynu rozdano 500 świateł rowerowych aby ich rowery były widoczne po zmroku.
Podsumowując należy uznać, że tegoroczny festyn cieszył się zdecydowanie większą popularnością niż ubiegłoroczny. Mam nadzieję, że również w przyszłym roku uda nam się zorganizować podobną imprezę.

Jacek Zalewski


Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry