Anna Onichimowska w bibliotece w Markach

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 25 marca 2008    15:12

anna10.jpgAutorka wielu książek dla dzieci i młodzieży była 19 marca tego roku gościem mareckich czytelników. Przed południem spotkali się z pisarką gimnazjaliści z Zespołu Szkół nr 1, a w samo południe wybrani przez nauczycieli przedstawiciele podstawówek. Łącznie Biblioteka gościła tego dnia przeszło 70 osób i - mamy nadzieję ? wszyscy wyszli usatysfakcjonowani.

Milczący i skryci młodzi ludzie z Gimnazjum usłyszeli opowieść o poszukiwaniu tematów i o tym, jak często to temat sam narzuca się twórcy i domaga się takiej, a nie innej formy. Uzyskali również zapewnienie o kontynuacji losów bohaterów książek ?Hera moja miłość? i ?Lot komety?, chociaż autorka wyznała, że niechętnie ?dopowiada? te historie ? wolałaby pozostawić czytelnikom wolną rękę w ich zakończeniu. Zachęcała również do śledzenia losów ,pozostających w realizacji filmów na podstawie ?Dnia czekolady? i ?Snu, który odszedł?.

Bardziej żywiołowe było spotkanie z młodszymi dziećmi. Te zdawały się nie mieć zahamowań w dopytywaniu się o podróże, ulubione miejsca na świecie i zwierzęta P. Anny. Chętnie dzieliły się z nią własnymi doznaniami po lekturze jej książek, wyznaniami dotyczącymi swoich ulubieńców-zwierzątek, ale również dopytywały się o to, jak zostać pisarzem i to najlepiej od razu sławnym. Autorka odesłała ich do książki ?Krzysztofa Pączka droga do sławy? - pozycji, która dotyka tego właśnie tematu ,podzieliła się własnymi doświadczeniami i radziła nie zniechęcać się niepowodzeniami i ? DUŻO CZYTAĆ. Dzieci wyszły z biblioteki uzbrojone w nowe książeczki z autografem pisarki i jej adres do korespondencji.

Mamy nadzieję, że dobre rady Anny Onichimowskiej młodzi czytelnicy wezmą sobie do serca i będą naszymi częstymi gośćmi.

Serdecznie dziękujemy dyrektorom szkół za współpracę, a nauczycielom i uczniom za przybycie na spotkanie ? mam nadzieję interesujące i owocne.

anna01.jpg anna02.jpg anna03.jpg

anna04.jpg anna05.jpg anna06.jpg

anna07.jpg anna08.jpg anna09.jpg

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry