Wczasy w Krynicy Górskiej - relacja

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 26 sierpnia 2010    16:05

2010-08-08_krynica-zdroj_13Tegoroczne wczasy w Krynicy Zdrój zorganizowane w dniach 8 - 20. VIII. 2010 przez Marecki Ośrodek Kultury upłynęły pod znakiem przepięknej, słonecznej pogody, muzyki Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury oraz wspaniałej serdecznej atmosfery.
Krynica Zdrój, jeden z najwspanialszych kurortów w Polsce, perła uzdrowisk, leży w dolinie Kryniczanki u stóp Jaworzyny Krynickiej. Nasłonecznienie, czyste powietrze i wody lecznicze przyciągają rzesze kuracjuszy i wczasowiczów z całej Polski... w tym także 50 osobową grupę z Marek, która już po raz czwarty zamieszkiwała w gościnnym Domu Wczasowym "Tęcza" przy ul. Leśnej, u podnóża Góry Parkowej.

W tym mieście pięknych willi, deptaków z rzeźbami i dywanami kwiatowymi, pełnym fontann i pięknych parkowych zakątków czas mija bardzo szybko. Nasze wczasy - jak co roku - miały bardzo bogaty program kulturalno - turystyczny, począwszy od pięknego spaceru z przewodnikiem po Krynicy i wizytę w muzeum Nikifora, a skończywszy na wycieczce do Bardejowa na Słowacji. Znajdująca się w pobliżu naszego ośrodka Góra Parkowa stanowiła przepiękny teren do pieszych spacerów i wspinaczek oraz przejażdżek kolejką szynową kursującą z dolnej stacji przy deptaku.

Od kilku lat chlubą Krynicy jest najdłuższa i najnowocześniejsza w Polsce kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką (pokonuje trasę 2 km). Po drodze roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki a spacer z przewodnikiem do muzeum na Jaworzynie (ok 1,5 km) stanowi dopełnienie tej pięknej wycieczki. Dużą atrakcją dla wczasowiczów były przejażdżki bryczkami i ognisko z pieczonkami przy muzyce góralskiej.
Ośrodek "Tęcza" nie tylko wspaniale nas żywił na co dzień, ale tez, w ramach wczasów zorganizował dwie uroczyste kolacje z tańcami.

Spędziliśmy niezapomniany, prawie czterogodzinny wieczór na Koncercie Inauguracyjnym Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury, poprowadzonym przez Bogusława Kaczyńskiego, który w znakomitej formie, dowcipnie prezentował artystów, muzyków i twórców tego wyjątkowego wydarzenia artystycznego. Gwiazdą wieczoru był zaprzyjaźniony z Mareckim Ośrodkiem Kultury wybitny tenor, Witold Matulka.
Na zakończenie tych wspomnień nie można pominąć naszych wspaniałych wczasowiczów z Marek - przesympatycznej grupy kulturalnych, pogodnych, serdecznych osób. Było nam, organizatorom, bardzo miło z nimi przebywać i realizować dla nich program wczasów.
Krynica Zdrój pożegnała nas pięknym słońcem, pozostawiła niezapomniane wspomnienia i nadzieję, że za rok o tej samej porze i w tym samym miejscu znów się spotkamy.

Krystyna Klimecka
Dyrektor MOK w Markach

[gallery order="DESC"]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry