Festyn sportowo-rodzinny'2004 - relacja

Rafał Redeł Marcovia

 30 maja 2004    23:47

30 maja 2004 roku na terenie MTS "Marcovia" odbył się festyn z okazji: 80-lecia sportu w Markach, dnia dziecka oraz promocji bezpieczeństwa mieszkańców pod patronatem komendanta stoł. policji oraz Burmistrza miasta Marki.

Organizatorami imprezy był Urząd Miasta Marki i MTS "Marcovia". Data zorganizowania tej plenerowej zabawy okazała się trafiona w stu procentach ponieważ pogoda była wymarzona. Nic więc dziwnego, że już przed rozpoczęciem festynu stadion był pełen mareckich rodzin, zresztą nie tylko mareckich. Atrakcje przyciągnęły tysiące osób. Każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Festyn rozpoczął się o godzinie 14:00 zaś pół godziny później odbyła się część oficjalna, polegająca na uroczystym otwarciu Festynu i wręczeniu przez zaproszonych gości (m. in. Prezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej) okolicznościowych pucharów Prezesowi MTS Marcovia 2000 z okazji 80-lecia sportu w Markach.

Fani sportu już od godziny 15:00 mogli kibicować drużynom podczas meczu pomiędzy miejscową "Marcovią" a "Orłami Górskiego" Mecz dostarczył kibicom wiele emocji i zakończył się wygraną 5:4 dla "naszego" klubu. Wywołało to entuzjazm zdecydowanie męskiej publiczności.

Podczas gdy zaaferowani tatusiowie obserwowali grę na boisku na ich pociechy czekała już moc atrakcji: darmowa dmuchana zjeżdżalnia, basen z piłeczkami, malowanie buziek, loteria czy przejażdżka koniem. Ci odrobinę starsi mogli spróbować swych sił w symultanie warcabowej (prowadzonej przez p. Jarosława Sucheckiego) bądź szachowej (p.Dariusza Rydzewskiego).

Zaraz po meczu, o godzinie 17:00 na scenie wystąpił zespół "GEN", którego członkowie są mieszkańcami naszego miasta. To właśnie oni rozpoczęli rozgrzewanie publiki. Po półtoragodzinnym koncercie na scenie pojawiły się tańczące i śpiewające dzieci z mareckiego prywatnego przedszkola "Smerfy". W tym samym czasie na płycie boiska rozgrzewała się już grupa breakdance’ ówców. Chłopcy pojawili się na estradzie tuż po przedszkolakach i zadziwiali uczestników festynu swą sprawnością i figurami tanecznymi. Zaraz po występie "RnB skład" pojawił się długo wyczekiwany przez fanów hip-hopu (i nie tylko) zespół "Jeden Osiem L". Tych kilku chłopaków z Płocka przyciągnęło pod scenę setki osób. Podczas gdy członkowie zespołu bawili swym występem publiczność na boisku rósł coraz to większy balon wypełniony gorącym powietrzem. Mimo, że pompowanie balonu trwało dość długo wytrwali czekali w jego pobliżu by móc się nim wzbić (za darmo) na wysokość choć kilku metrów. Kiedy tylko grupa "Jeden Osiem L" zeszła ze sceny pojawił się niemal natychmiast już ostatni z zapowiadanych zespołów - "Toples". Chłopcy z zespołu wyraźnie przyzwyczajeni do grania na tego typu imprezach błyskawicznie zjednali sobie dość liczną publiczność, która bawiła się do ostatniej zagranej przez nich piosenki.

Około godziny 22:00 festyn powoli dobiegał końca a ludzie rozchodzili się do domów. Chyba nie każdy tego dnia pamiętał o ekologii ponieważ widok stadionu po festynie przypominał nieco krajobraz po bitwie- mnóstwo śmieci. Na szczęście już następnego dnia rano dzięki dobrej organizacji stadion lśnił czystością.

Tak więc wszystko dobre co się dobrze kończy, a my Markowianie już z niecierpliwością czekamy na kolejny taki rodzinno- sportowy festyn.

SPONSORZY FESTYNU: Miasto Marki, INTERIOR CENTRUM (POLSKIE SKŁADY BUDOWLANE) z Marek, Real, Carrefour, ERA, MBT, Spółdzielczy Bank Ogrodnictwa Oddział w Markach, Przychodnia Lekarska KARDIOMED w Markach, BUMAR Sp. z o. o.
Relację przygotowała: Ewelina Klósek
Zdjęcia: "Maciejek"


Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

BYCHOWSKI - strony internetowe, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry