Tor motocrossowy w Markach

Andrzej Inglot

 1 kwietnia 2008    01:00

210.jpgTrwają prace przy budowie toru motocrossowego w Markach. Budowa ruszyła co prawda w ubiegłym roku, ale dla dobra sprawy nie informowano szerzej mieszkańców miasta. Społeczny Komitet Budowy Toru Motocrossowego w Markach czekał na uchwalenie ustawy przez parlament. Pozwoliło to na przejęcie bezpańskiej nieruchomości pod budowę toru.

Komitet powołał się na paragraf 4 ustęp 1 ustawy który pozwala na zasadzie tak zwanego "prawa kaduka" przejąć na cele społecznie akceptowalne bezpańską nieruchomość.

Budowa prowadzona będzie etapami. W pierwszym etapie zbudowana zostanie mała pętla. Pozwoli to na rozgrywanie zawodów rangi krajowej. Wykorzystany zostanie projekt toru zbudowanego w Człuchowie./foto poniżej/

210.jpg

Tor motocrossowy w Człuchowie
http://www.infoeko.pomorskie.pl/image_view/popup.htm?content_id=4222

W drugim etapie tor zostanie powiększony do rozmiarów obiektu w Siedlęcinie. Pozwoli to na organizowanie zawodów rangi światowej.

mapa.jpg

Tor motocrossowy w Siedlęcinie.
http://www.motocross.jelenia.pl/motocross/

Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację z pierwszych prac nad budową toru. Obiekt zlokalizowany jest tuż przy ulicy Piłsudskiego, co ułatwia prace i dowóz materiałów. Zainteresowani mogą obserwować pracę ciężkiego sprzętu bezpośrednio z chodnika naszej głównej ulicy miejskiej. Jest to więc w pełni bezpieczne.

wk_2049.jpg

wk_2050.jpgWszystko to się pięknie zasypie ziemią z metra, ukształtuje górki i dołki i hulaj dusza na motorach. Stowarzyszenie jest ostrożne i nie chce podawać terminu uruchomienia toru.

Andrzej Inglot

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry