Konferencja "Niesamodzielni: kto się nimi zaopiekuje, kto za to zapłaci?"

Paweł Pniewski POMarki

 27 sierpnia 2010    16:08

Instytut Obywatelski oraz Grupa Robocza ds. Projektu Ustawy o Ubezpieczeniu od Ryzyka Niesamodzielności serdecznie zapraszają na konferencję ?Niesamodzielni: kto się nimi zaopiekuje, kto za to zapłaci?", która odbędzie się 7 września 2010 roku o godz. 12.00, w Sali Kolumnowej Sejmu RP.

Dynamika procesu starzenia się społeczeństwa polskiego będzie w najbliższych dekadach jedną z najwyższych w Europie. W związku z tym Polska stoi obecnie przed trudnym zadaniem zapewnienia godnych warunków osobom niezdolnym do samodzielnej egzystencji. W pierwszej części konferencji wypowiedzą się: Mieczysław Augustyn - przewodniczący Komisji Rodziny i Polityki Społecznej Senatu RP oraz Johannes Koettl - ekspert Banku Światowego. W drugiej części odbędzie się dyskusja panelowa. Głos zabiorą m.in. prof. Piotr Błędowski - przewodniczący Polskiego Towarzystwo Gerontologicznego, prof. Anna Wilmowska-Pietruszyńska - przewodnicząca Rady ds. Osób Niesamodzielnych przy Ministerstwie Zdrowia i Jarosław Duda - sekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. Dyskusję poprowadzi Aleksandra Klich - dziennikarka Gazety Wyborczej. Na zakończenie Michał Boni - minister-członek Rady Ministrów podejmie próbę podsumowania, sytuując problem w strategii rozwoju Polski na najbliższe lata.

Gośćmi specjalnymi konferencji będą: Janusz Świtaj - od 17 lat sparaliżowany w wyniku wypadku motocyklowego oraz Barbara Jackiewicz - od 25 lat opiekująca się ciężko chorym synem.

W załączeniu przesyłamy program konferencji. Liczymy, że nasza inicjatywa wzbudzi Państwa zainteresowanie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji.

Z wyrazami szacunku,

Jarosław Makowski
Dyrektor Instytutu Obywatelskiego

senator Mieczysław Augustyn
Przewodniczący Grupy Roboczej ds. Projektu
Ustawy o Ubezpieczeniu od Ryzyka Niesamodzielności

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału do 3 września 2010 r. poprzez przesyłanie formularza zgłoszeniowego na adres: biuro@instytutobywatelski.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu 510 154 813.
Formularz do pobrania znajduje się na stronie: www.instytutobywatelski.pl.
Dodatkowe informacje: Marzena Haponiuk, tel. 510 154 813.


Galeria

zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry