31 marca 2008    12:43

0000002.JPGAlessandra Borghese
"Śladami Josepha Ratzingera"

Nie jest to zwyczajna książka o Papieżu, ale nie jest to też typowa książka historyczna. Nie jest też analizą twórczości teologicznej profesora Ratzingera. Jest to raczej utrzymane w osobistym tonie opowiadanie, które prowadzi czytelnika do miejsc bliskich obecnemu Papieżowi. To zapis podróży po ziemi Ratzingera, na której spędziłby zapewne resztę swojego życia, gdyby nie został powołany na stolicę Piotrową. Książka ta zwiera wiele głębokich refleksji, obfituje w spotkania z ludźmi bliskimi Benedyktowi XVI.

0000003.JPGBarack Obama
"Odziedziczone marzenia. Spadek po moim ojcu."

Barack Obama urodził się w 1961 roku w Honolulu na Hawajach. Jest obecnie jedynym czarnoskórym senatorem
w Senacie Stanów Zjednoczonych, a piątym w jego dziejach.
Książka "Odziedziczone marzenia" jest szczerym, osobistym wyznaniem, w której niezwykle inteligentny przywódca polityczny podejmuje próbę samookreślenia się w poszukiwaniu własnej tożsamości. książka powstała zanim autor stał się osobą powszechnie znaną i dzięki temu w niezamierzony sposób ukazuje, dlaczego wybór Baracka Obamy na prezydenta
przyniósłby zarówno symboliczną, jak i rzeczywistą przemianę w stosunkach pomiędzy Ameryką a resztą świata.

00000010.JPGPhilip Ball
"Lekarz Diabła"

"Jestem inni - napisał. Nie zrażaj się tym. Jednak Paracelsus zraził do siebie całe rzesze ludzi. Irytował medyków i księży, drażnił władze miejskie, renesansowych królów i książęta, luteran, humanistów, kupców, aptekarzy i teologów. Wyprowadzał z równowagi swych przyjaciół i pomocników..."
Philip Ball znakomity brytyjski pisarz popularnonaukowy, zabiera nas w podróż szlakami Paracelsusa.
XVI wiek - mroczny czas przełomu epok - średniowiecza i renesansu. granice pomiędzy religią, magią i nauką wciąż są nieostre. Pogłębia się kryzys papiestwa, rodzi się protestantyzm. medycyna zaczyna dopiero raczkować. Na świat przychodzi buntownik Paracelsus, chcący pojąć i opisać wszechświat, a przez to poprawić los żyjącego na ziemskim padole człowieka.

0000004.JPGLaurence Dal Cappelo
"Doktor Laura"

Francuska pisarka Laurence Dal Cappelo, studiowała medycynę w Nancy."Doktor Laura", to jej pierwsza powieść, która w dużej części ma charakter autobiograficzny.
Laura jest internistką i od kilku miesięcy zastępuje doktora Ledoux, który przeżył zawał serca. dlatego też odwiedza jego pacjentów. Tak poznaje Madeleine, starszą panią o delikatnym zdrowiu, zaniedbywaną przez dzieci, choć ona sama nigdy się nie skarży. Jej pacjentem zostaje również Tanguy - wątły, pięciomiesięczny chłopczyk, którego rodzina mieszka w biednej dzielnicy. Pacjenci doktor Laury to część jej życia - ta zbyt emocjonalna część. W końcu Laura stanie przed trudnym wyborem...

0000008.JPGOrhan PAmuk
"Nowe życie"

Młody student Osman natrafia na niezwykłą książkę, która zmienia jego życie. Zafascynowany lekturą, porzuca uczelnię oraz swoich najbliższych i wyrusza w niebezpieczną, zaskakującą podróż w poszukiwaniu prawdziwej miłości, sensu życia i nowego, wspaniałego świata...
"Nowe życie" to po części powieść drogi, po części powieść sensacyjna, a nawet metafizyczny thriller. Miłośnicy talentu noblisty odnajdą w tej książce wszystkie zalety jego pisarstwa: niezwykły styl, głębię kulturowych odniesień, pasjonującą fabułę oraz mądrą refleksję na temat Wschodu i Zachodu.

0000001.JPGJeffery Deaver
"Spirale strachu"

"Spirale strachu" to zbiór szesnastu przesyconych grozą historii, barwna galeria postaci od morderców i rabusiów po dociekliwych i zręcznych prawników, kalejdoskop zaskakujących wydarzeń, zło czające się w najmniej spodziewanych miejscach. Wśród bohaterów są płatni zabójcy, kobiety modliszki, złodzieje przechytrzeni przez swe niedoszłe ofiary, pałający zemstą zdradzeni mężowie i zdradzone żony, zdolne do zbrodni niewdzięczne dzieci...

00000011.JPGMary Hooper
"Amy na czacie"

Każdy chce mieć przyjaciół. Dlatego Amy po kłótni ze swoimi najlepszymi koleżankami, postanawia szukać przyjaciół gdzie indziej. Internet wydaje jej się do tego idealny, choć doskonale wie, że spotkanie się sam na sam z kimś poznanym na czacie zdecydowanie nie jest rozsądne. Jednak Zed wydaje się bardzo fajnym chłopakiem. Poza tym Amy zamierza uciec, gdyby tylko wydarzyło się coś podejrzanego. Zed ma jednak plan, którego Amy nie może przewidzieć...

0000009.JPG"Nazywam się...Pablo Picasso"
Nazywam się... to seria dla dzieci i młodzieży, przedstawiająca biografie postaci o znaczeniu uniwersalnym. W każdej książeczce osoba, która odegrała istotna rolę w historii, nauce, sztuce, kulturze, literaturze, bądź historii idei w przystępny i ciekawy sposób opowiadania o swoim życiu i dokonaniach, a także o czasach, w których żyła. Bogate ilustracje, inspirowane stylem i estetyką epoki, pozwalają nam lepiej poznać czasy, o których opowiada bohater.
"Chociaż jestem sławny głównie dzięki swoim obrazom, to muszę Wam powiedzieć, że część sławy zawdzięczam także temu, iż poznałem mnóstwo ciekawych ludzi i żyłem naprawdę długo, w epoce - obejmującej trzy czwarte XX wieku - która należała do najbardziej nowatorskich w rozwoju sztuki..."

0000007.JPGAnna Michalak
"Emil z Szóstego Zaułka"

Emil jest trochę nietypowym przedstawicielem swojego gatunku ze względu na tendencję do pakowania się w kłopoty. Jego przygody bawią, a jednocześnie uczą, że warto marzyć i ze świat chociaż wielki i nie do końca zrozumiały, wcale nie jest wrogi...
"(...) Klatka ruszyła. Emil wstrzymał oddech. To teraz - pomyślał. Ciekawe od czego to całe znikanie się zacznie? Od łapek czy od ogonka? Czas mijał i nic się nie działo. Emil jechał zwyczajnie w dół. Jego łapki i ogonek cały czas były na swoich miejscach - sprawdzał co pięć sekund, bo powtarzał sobie w myślach: dwieście sześćdziesiąt cztery. Każde takie powtórzenie zajmowało równiutką sekundę. Tatuś go tego nauczył..."

0000006.JPGChris Riddell
"W krainie Absurdii"

Pewien chłopiec budzi się i prosto spod cieplutkiej kołdry trafia do niesamowitej krainy, gdzie czeka go spotkanie z Potworem z Szafy, smokiem i niezwykłą przygodą.
Kraina Absurdii - to świat dziwny i wspaniały, gdzie nic nie jest tym, czym się wydaje. Drzewa są tu ptakami, drzewami parasole, a na niebie jest mnóstwo chrapiących ryb...

rama.JPGMagdalena Grochowalska
"RAMA. Byłam w sekcie"

Tytułowa bohaterka powieści ma problemy z identyfikacją z jakąkolwiek z grup społecznych, do których należy. Zarówno w rodzinie, jak i w grupie rówieśniczej czuje się wyobcowana. Poczucie samotności, gorączkowe poszukiwanie akceptacji, przyjaźni i miłości powoduje, że staje się łatwym obiektem manipulacji członków sekty.
Autorka w interesujący sposób ukazuje z jakim trudem Rama nauczona spełniać wygórowane ambicje rodziców mozolnie uczy się rozpoznawać własne potrzeby.
Rama to interesująca i pouczająca lektura zarówno dla młodzieży jak i rodziców.

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry