Wycieczka do Łodzi z MOK w Markach - relacja

Anna Dąbrowska-Pękocka MOK

 21 października 2010    15:48

03_2010-10-0_207W dniach 9-11 października 2010 odbyła się zorganizowana przez Marecki Ośrodek Kultury wycieczka autokarowa "ŁOWICZ - ARKADIA - NIEBORÓW - ŁÓDŹ". Wszyscy uczestnicy mieli zapewniony przejazd autokarem na całej trasie wycieczki, noclegi w 2-osobowych pokojach w hotelu klasy turystycznej, pełne wyżywienie, ubezpieczenie NNW oraz obsługę przewodnicką.

Program zwiedzania był bardzo bogaty. Już pierwszego dnia wycieczkowicze odwiedzili Nieborów, gdzie zobaczyli pałac, park oraz manufakturę majoliki artystycznej. Kolejnym punktem programu był Łowicz, jego muzeum, skansen i bazylika oraz - po przyjeździe do Łodzi i zakwaterowaniu - wyjazd do centrum kulturalno-handlowego "Manufaktura".
Drugi dzień wycieczki upłynął na dokładnym zwiedzaniu Łodzi: grupa zobaczyła cmentarz żydowski, stację Radegast oraz reprezentacyjną część ulicy Piotrowskiej, najdłuższej zabudowanej ulicy europejskiej, bogatej w zabytkowe kamienice i pałace oraz niespotykane w innych miastach pomniki. Tuż po południu w planie wycieczki znalazły się muzea: Biała Fabryka (Muzeum Włókiennictwa) oraz Muzeum Kinematografii w pałacu Karola Wilhelma Scheiblera I, a wieczorem ponownie ulica Piotrkowska i słynna Grająca fontanna na Placu Dąbrowskiego.
Ostatni dzień wyjazdu to wyprawa do PTAKA - słynnego targowiska oraz ciąg dalszy spaceru po mieście i jego zabytkach: Muzeum Miasta Łodzi, bazylice archikatedralnej pod wezwaniem Św. Mateusza oraz kościele ewangelicko-augsburskim.
Grupa wyruszyła w drogę powrotną do Marek późnym popołudniem, zabierając ze sobą, oprócz zakupionych pamiątek i bogatych zbiorów zdjęć, nowe przyjaźnie i wspaniałe wspomnienie miłej atmosfery oraz wspólnie oglądanych atrakcji - zwłaszcza że Łódź bardzo pozytywnie zaskoczyła wszystkich uczestników wycieczki swoją urodą i ilością imponujących zabytków.
Do zobaczenia na kolejnym wyjeździe z Mareckim Ośrodkiem Kultury!

[gallery]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17
fot. 18
fot. 19
fot. 20
fot. 21
fot. 22
fot. 23
fot. 24

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry