Mistrzostwa Polski z udziałem naszych zawodników

4 kwietnia 2008    13:48

100_8426.JPGW dniach 28-30.03.2008 w Kielcach odbyły się dwie najważniejsze imprezy w warcabach klasycznych dla dzieci i młodzieży w Polsce ? Puchar Polski oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. W zawodach nie zabrakło reprezentantów UKS ?Struga?.

W Pucharze Polski rywalizowali zawodnicy do lat 13 podzieleni na 2 kategorie wiekowe ? do 10 (orlicy, orliczki) i 13 lat (młodzicy, młodziczki). UKS ?Struga? reprezentowało 7 warcabistów. Dla niektórych był to debiut w tego typu mistrzostwach. Niestety, tym razem naszym zawodnikom nie udało się stanąć na podium. Najbliżej zdobycia medalu był Artur Moczulski, który zajął 4 miejsce w kategorii orlików. W tej samej grupie Mateusz Nagraba uplasował się na 12 pozycji.
W kategorii młodziczek Ania Jarzębska wywalczyła 9 miejsce. Był to dla niej pierwszy start w tak poważnej imprezie.
Najliczniejszą reprezentację UKS ?Struga? miał w kategorii młodzików. Karol Metelski, Piotr Nagraba, Marek Jastrzębski i Alek Werelich zajęli odpowiednio 9, 12, 17 i 18 miejsce.

W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski zawodnicy rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych ? juniorów młodszych (do 16 lat), juniorów (do 19 lat) i młodzieżowców (do 22 lat). W pierwszej z powyższych grup Martin wywalczył 2 miejsce. Na takiej samej pozycji udział w mistrzostwach zakończył Paweł Suchecki w kategorii młodzieżowców.

Bardzo dobrze zawodnicy UKS ?Struga? zaprezentowali się w otwartym turnieju, który towarzyszył mistrzostwom. Marcin Grzesiak zwyciężył, a Grażyna Grzesiak zajęła 5 miejsce.