Comenius - "Uczenie się przez całe życie"

Anna Konopka SP4

 1 listopada 2010    19:34

comenius_logoW dniach 21-23.10.2010 odbyło się spotkanie koordynatorów i przedstawicieli szkół biorących udział w projekcie "Śladami baśni w Europie" realizowanego w ramach edukacyjnego programu UE - Comenius.

Jest to nasz trzeci projekt w ramach tego programu. Projekt  przewidziany jest na 2 lata. Suma grantu: 20 000 euro. Spotkanie odbyło się w Brnie - Lisen, w szkole będącej koordynatorem całego projektu. SP nr 4 reprezentowały : p. Ewa Brzezińska, wicedyrektor szkoły i p. Janina Konowalska, nauczycielka języka angielskiego i koordynator projektu w naszej szkole. W czasie spotkania ustalono: -          oczekiwane rezultaty projektu -          podział i terminy zadań -          miejsca i terminy spotkań roboczych -          mobilności/wyjazdy  uczniów do partnerskich szkół W trakcie pobytu obejrzeliśmy szkołę  (w załączeniu kilka zdjęć ) oraz zwiedziliśmy Lisen i starą część Brna. Szkoła, którą odwiedziliśmy jest szkołą z 120 letnią tradycją, z bardzo dobrym zapleczem: kilka sal gimnastycznych, wiele pracowni - do każdego przedmiotu przynajmniej jedna,  sala interaktywna, szkolny duży basen, boiska, szkolny stadion, duża stołówka. Każdy nauczyciel ma własny, bądź dzielony z drugim nauczycielem gabinet, w którym  ma wszystkie potrzebne pomoce, podręczniki, komputer z dostępem do internetu -  gdzie może spokojnie przygotować zajęcia, popracować z uczniem, czy porozmawiać z rodzicem... Dzięki przestrzeni  i świetnemu rozplanowaniu w szkole nie ma tłoku i jest spokojnie. Miejmy nadzieje, że i nasze szkoły kiedyś takie będą.

Szkoły biorące udział w projekcie:

Czechy

Zakladni skola (szkoła koordynująca projekt) BRNO- Lisen Holzova 1

Polska

Szkoła Podstawowa nr 4 Im. Stefana Roweckiego "Grota" Ul.Duża 3 05-260 Marki

Słowacja

Zakladna skola Sasinkowa 530 Kapcany

Grecja

Dimotiko Scholio Agrias N.Magnisias

Turcja

Ozel Erkul Tunagur  Ilkogretim Okulu [caption id="attachment_23502" align="alignnone" width="133" caption="przedstawiciele szkól biorących udział w projekcie"]przedstawiciele szkól biorących udział w projekcie[/caption] [caption id="attachment_23499" align="alignleft" width="133" caption="jeden z gabinetów nauczycieli"]jeden z gabinetów nauczycieli[/caption] [caption id="attachment_23504" align="alignnone" width="133" caption="sala lekcyjna"]sala lekcyjna[/caption] [caption id="attachment_23501" align="alignnone" width="133" caption="kuchnia- pracownia dla uczniów"]kuchnia- pracownia dla uczniów[/caption] [caption id="attachment_23505" align="alignnone" width="133" caption="basen szkolny"]basen szkolny[/caption] [caption id="attachment_23503" align="alignnone" width="75" caption="jedna z sal gimnastycznych"]jedna z sal gimnastycznych[/caption] [caption id="attachment_23500" align="alignnone" width="133" caption="prace dzieci"]słynny krecik[/caption]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry