III Mareckie Mistrzostwa w Piłkarzyki - mamy nowego Mistrza!! Zespół Fc KOMAR!!

Mikołaj Szczepanowski TPM

 17 kwietnia 2008    10:11

W sobote 12 kwietnia w ?Karczmie u Bociana? odbyły się III Mareckie Mistrzostwa w Piłce Stołowej o Puchar Towarzystwa Przyjaciół Marek. Mistrzostwa odbywały się pod patronatem Burmistrza Miasta Marki, a osobiście za organizacje rozgrywek odpowiadali Krzysztof Bychowski, Radosław Dec oraz Mikołaj Szczepanowski, podziękowania za pomoc w organizacji należą się także Przemkowi Paprockiemu i Marii Krzyżanowskiej. Imprezą towarzyszącą do Mistrzostw w Piłkarzykach był Turniej w Dart'a.
Do zmagań w tej edycji turnieju zgłosiło się 20 drużyn w tym zespoły z Warszawy, Legionowa czy nawet Serocka. Turniej staje się coraz większą imprezą.

I Faza Grupowa

Pierwsze cztery zespoły z III Mareckich Mistrzostw w Piłce Stołowej, czyli Amber (dawne Bronx), FC Komar, Kreska i TPM zostały w tej fazie turnieju rozstawione jako pierwsze zespoły w grupach. Następnie do nich do losowanych zostało 16 zespołów i tak powstały cztery, pięciodrużynowe grupy. Na tym etapie rozegrano 80 spotkań, czyli każda drużyna rozegrała 10 meczy. Do ciekawszych spotkań w grupie A można zaliczyć mecze Ogórków Zdzisława z Amber i oraz pogromy (dokonane przez Ogórków) na Rambo i Granatach. W Grupie B najciekawsze mecze grała drużyna Migomat. W Grupie C najciekawsze spotkanie to remis TP z TPM. W Grupie D też wartym podkreślenia był remis Kreski z Desperados. Do następnej fazy rozgrywek awansowały zespoły:

Grupa A
Amber
Ogórki Zdzisława

Grupa B
Fc Komar
Migomat

Grupa C
TPM
TP

Grupa D
Kreska
Desperados

II Faza Grupowa

Na zasadzie rozstawienia (metoda serpentyny) zostały rozstawione w grupach E i F. II Faza Grupowa była rozgrwana dla ustalenia rozstawienia w Fazie Pucharowej, wszystkie zespoły awansowały z niej do dalszych gier. W tej fazie rozegrano 12 spotkań. Poziom drużyn na tym etapie, był bardzo wyrównany. Na uwagę zasługują szczególnie mecze Amber - Migomat (remis 6:6), Kreski z Amber (Kreska wygrywa 7:5) i remis FC Komar ? Ogórki Zdzisława.

Po rozegraniu II FG znaliśmy już pary Fazy Pucharowej.

Faza Pucharowa

Rozgrywana była systemem do dwóch porażek. Oto zestawienia par:

Migomat - Desperados (wygrana Migomatu)
Kreska - TPM (wygrana Kreski)
Amber - Ogórki (wygrana Ogórków)
TP - FC Komar (walkower dla FC Komar)

Jeszcze przed finałem w Piłce Stołowej, został rozegrany finał w Turnieju Dart'a, w którym Agata Pawłowska wygrała z Robertem Gajdą. Trzecie miejsce zajął Marek Kaczmarski.

Ostatecznie do finału doszły zespoły Migomat i FC Komar. Finał, ze względu na emocje, jakie towarzyszyłu poprzednim finałom, był w tej edycji rozgrywany do dwóch wygranych meczy. Pierwszy finalista - ?FC KOMAR? (Patryk Gajewski i Konrad Karolak) dwukrotny wicemistrz, oraz debiutant w turnieju - zespół ?Migomat? (Dariusz Robak i Tomasz Knecht). Pierwszy mecz był bardzo zacięty, dookoła stołu zgromadzonych było ponad 20 osób, które bardzo żywiołowo reagowało na każdą bramkę. Wynik 1:0 dla FC Komar. W drugim meczu "Komarom" poszło znacznie łatwiej i ostateczny wynik 2:0 dla FC Komar. NOWY MISTRZ!! Fc KOMAR!!
Wicemistrzostwo dla Migomatu, 3. miejsce Ogórki Zdzisława. Cieszy szczególnie obecność na podium dwóch debiutantów! Natomiast ogromną niespodzianką jest nieobecność na pudle dwukrotnego mistrza - Daniela Wojciechowskiego. Wielu osobom zdawało się, że popularny "Łysy" jest niezniszczalny. Okazało się, że nawet najwięksi mają słabsze dni.

Szybki

P.S. W związku z tym, że to już 3 edycja, i nastąpiły różne zmiany w składach zespołów, a także w ich nazwach, TPM postara się opublikować imienny ranking. Zestawienie to będzie odtąd podstawą do przyznawania rozstawień. Jednocześnie postaramy się tak skonstruwoać mechanizm przyznawania punktów rankingowych, żeby nowe zespły, chcące wziąć udział w turnieju nie były (w dalszej perspektywie) na straconej pozycji:)

Galeria

zdjecie

Mikołaj Szczepanowski

Mikołaj Szczepanowski - współpracuje z portalem od 2006 roku

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry