ŚRODKI POZYSKANE W 2010 ROKU

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 10 listopada 2010    23:52

Microsoft PowerPoint - en_basic_foundation_v13.pptW roku 2010 Biblioteka Publiczna Miasta Marki przystąpiła do projektu Fundacji Orange "AKADEMIA ORANGE. PROGRAM DLA BIBLIOTEK" dzięki czemu uzyskaliśmy dofinansowanie do opłat za internet w wysokości 1284,84 zł. Celem programu jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocje ich wykorzystania tak, by gminne biblioteki publiczne stały się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacji kulturalnej i edukacyjnej. Biblioteka Publiczna Miasta  Marki udostępnia czytelnikom internet od 2003 roku - od 2006 roku - po przystąpieniu do programu "Ikonka" bezpłatnie. Środki przyznane nam przez Fundację Orange przeznaczyliśmy więc - w myśl umowy - na "...zakup materiałów oraz prowadzenie projektów edukacyjnych w roku 2010".

mkidn_logo28 czerwca 2010 roku Biblioteka w Markach podpisała także - kolejną już umowę z Biblioteką Narodową na dofinansowanie zadania zakupu nowości wydawniczych dla bibliotek publicznych w ramach programu Biblioteki Narodowej  "ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH DLA BIBLIOTEK" efektem której jest dotacja w wysokości 4 500,00 zł. Dzięki dotacji nasz biblioteka zakupiła 187 woluminów książek dla dorosłych i dzieci. Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 22 października 2009 r. program MKiDN przeznaczony dla bibliotek publicznych na zakupy nowości wydawniczych od 2010 r. jest programem własnym Biblioteki Narodowej

Galeria

fot. 1
fot. 2

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry