SEMINARIUM GOJU KUMITE - MARKI 2010

Piotr Wysocki UKSSanchin

 12 listopada 2010    15:14

Obraz 005W dniach 6 - 7 listopada 2010 roku w Markach k/Warszawy odbyło się Seminarium Szkoleniowe JKF Goju Kai. Organizatorem spotkania był Uczniowski Klub Sportowy ?SANCHIN?, który działa przy szkole Podstawowej nr 1 w Markach. Gościem organizatorów był President JKF Goju Kai Europa Shihan Leo Lipinski (7 Dan Goju Kai,
8 Dan Seiwa Kai). Tematem przewodnim szkolenia było Goju Kumite (sposób walki nie mający nic wspólnego z walką sportową).
W trakcie 2 sesji treningowych po 5 godzin dziennie Shihan starał się nam przybliżyć zasady prowadzenia ?konfrontacji?, które przekazał jemu Gogen Yamaguchi (Shihan otrzymał z jego rąk stopień 5 Dan) oraz najlepszy uczeń Yamaguchi?ego Hanshi Shuji Tasaki (9 Dan Goju Kai). Podczas zajęć z grupą średnio zawansowaną nasz Nauczyciel skupił się na wykorzystaniu technik z grupy Tsuki Waza oraz Tai Sabaki.

W grupie zaawansowanej dołożył do tego tak charakterystyczne
i znane wszystkim techniki jak Kin Geri, Haito i Ura Uchi oraz Hiji Ate. Jednak wykonanie ich w kontynuacji nastręczało nam najwięcej problemów. Z podziwem patrzyliśmy, jak nasz Mistrz bez udziału świadomości reaguje na atak oponentów (w trakcie seminarium Mistrzowi asystowali, Shihan Pal Gila 5 Dan z Węgier oraz Piotr Wysocki 5 Dan) i wykonuje wydawałoby się niekończące się kombinacje
w idealnym timingu. To właśnie timing zdaniem Shihana
jest kluczowym elementem kontroli poczynań przeciwnika i na ćwiczeniu tego zagadnienia koncentrowaliśmy się najbardziej.

Jak przy każdym spotkaniu przećwiczone zostały też Kata ?obowiązkowe? czyli Sanchin i Tensho. Mistrz z ogromną cierpliwością tłumaczył różnice w oddychaniu i napięciu mięśniowym w tych ?podobnych? do siebie formach. ?Wisienką na torcie? naszego spotkania, była nauka od podstaw Kata Seisan. Ta niesłychanie skomplikowana a jednocześnie piękna forma należy do najstarszych nauczanych w Karate Do. Prawdopodobnie zachowała ona swój pierwotny kształt od czasów jej stworzenia w Chinach.
Na zakończenie seminarium odbyły się egzaminy na stopnie uczniowskie 3 ? 1 kyu oraz stopnie Dan. Dwie osoby podniosły swoje kwalifikacje
w kategorii brązowych pasów a na stopnie mistrzowskie promocję otrzymali:
- Marcin Olszewski 1 Dan ? Płock,
- Karol Piątkowski 1 Dan ? Warszawa.
GRATULUJEMY!

Na końcu chciałabym podziękować Urzędowi Miasta Marki
i wszystkim, którzy nas wspierali za pomoc w zorganizowaniu seminarium, DZIĘKUJĘ.
więcej zdjęć na www.karate-marki.pl


Prezes UKS ?SANCHIN?
mgr Monika WysockaGaleria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry