7 maja 2008    12:29

Walker Percy - "Kinoman"
nowosci-1.JPGTo opowieść o młodym człowieku usilnie poszukującym sensu i celu wszechświata.
Binx Bolling, to bliski trzydziestki weteran wojny w Korei, pochodzący z zamożnej rodziny,który w swojej rodzinie jest tzw. "czarną owcą". Pracuje jako makler w rodzinnej firmie, zarabia pieniądze, sypia z sekretarkami i uwielbia chodzić do kina. Wiedzie typowy żywot kawalera - na pozór wygodny i przynoszący samozadowolenia, aż do momentu, w którym zadaje sobie pytanie czy właśnie o to chodzi w życiu... Znalezienie sensu istnienia stanie się od tej pory dla niego głównym celem.

Kay Hopper - "Podążając tropem strachu"
nowosci.JPG Lucas Jordan to jeden z najlepszych twórców profili psychologicznych.
Dzięki swym paranormalnym zdolnościom, bardzo przydatnym w odnajdywaniu osób zaginionych zostaje wcielony
do elitarnej grupy do zadań specjalnych. zadziwiające efekty jego pracy - nieraz niezrozumiałe dla innych - graniczą z cudem."Podążając tropem strachu" to trzymająca w napięciu lektura, której dalsze części ukażą się niebawem...

Lisa Lutz - "Akta Spellmanów"
nowosci-8.JPG To pierwsza z serii powieść o rodzinie prywatnych detektywów.
Isabel "Izzy" Spellman - prywatny detektyw. Jej życie to pasmo miłosnych pomyłek, zakrapianych wieczorów i twórczego chuligaństwa.Uzależniona od powtórek ulubionego serialu, do domu wchodzi przez okno, a nie jak to zwykle bywa przez drzwi. Niezastąpiona jako prywatny detektyw w rodzinnej firmie - naruszanie cudzej prywatności, to dla niej pestka.
...bo być Spellmanem to szpiegować Spellmanów, podsłuchiwać Spellmanów, szukać na nich haka, szantażować i śledzić...

Didier van Cauwelaert - "Obsesje"
nowosci-4.JPG Trzy historie, trzy losy, trzy obsesje. Powiązane ze sobą wątkiem tajemnicy, która w pierwszej części jest zasygnalizowana, w drugiej ledwie dotknięta, a w trzeciej wyjaśniona, układają się w historię trzech fascynacji: pisarza i studentki, malarza i pani prokurator prowadzącej śledztwo oraz zagubionego w życiu mężczyzny i tajemniczego domu... Autor porusza się między światem realnym i nierealnym. Nie wszystko dopowiada - przyciągając tym samy uwagę czytelnika. Jest tu i tajemnica, i napięcie thrillera i fatalne zauroczenie.

Roman Dziewoński - "Dożylnie o Dudku Edwardzie Dziewońskim"
nowosci-6.JPG Opowieść o Edwardzie Dziewońskim - Dudku. Biografia artysty, anegdoty, wypowiedzi słynnych aktorów, wiele zdjęć. Książkę napisali syn i wnuk, korzystając z rodzinnego archiwum. Barwny portret Edwarda Dziewońskiego (1916-2002): bohatera "Eroiki", Kuszelasa z "Kabaretu Starszych Panów", twórcy kabaretu "Dudek" i reżysera. Opowieść o charyzmatycznym artyście o niezwykłym poczuciu humoru.

Wojciech Młynarski: "Na pożegnanie Dudka"
Słoną kropelką smutku
w środku dnia sierpniowego
pożegnaliśmy Dudka
Edwarda Dziewońskiego

 Odszedł od nas bezcenny
kabaretu dyrygent
i szczery, przedwojenny
warszawski inteligent...

 


Ann Downer - "Narodziny magii"
nowosci-5.JPG "Biedna Teodora Oglethorpe! Jej ojciec, biolog, udał się bez niej na wyprawę badawczą w dżunglę laotańską, dwoje jej najlepszych przyjaciół wyjechało na wakacje, a długie, gorące i samotne lato w Bostonie nie zapowiada się zbyt ciekawie. Biedny Gideon! Wika, jego ulubiona smoczyca, umknęła przez magiczną dziurę w czasie, szukając miejsca, gdzie mogłaby złożyć jajo. Kobold, czarnoksięski rywal Gideona, pragnie za wszelką cenę schwytać Wikę i obrócić ją przeciwko jej panu. W desperackiej próbie ratowania Wiki przed złym Koboldem, Gideon rusza w ślad za nią przez magiczną dziurę? i zostaje przeniesiony z trzynastowiecznej Anglii do przerażająco nowoczesnego świata Bostonu w roku 2002.
Gideon nie wie, że to, czego potrzebuje, by znaleźć swą smoczycę, jest przyklejone do podeszwy buta Teodory. Teodora zaś nie ma pojęcia, że to z powodu Gideona jej letnie wakacje zaczynają się przedstawiać niezwykle ciekawie?"

Beatrice Masini - "Różowe baletki. Taniec latem"
nowosci-2.JPG "Na koniec absorbującego stażu czeka na Zoe długie, upale lato pełne małych niespodzianek. Wakacje zaczynają się od radosnych zakupów podczas wyprzedaży. Pośród starych i nowych książek, leniwych chwil i przypływów energii, tańców na wsi i nadmorskich ćwiczeń przy drążku nasza przyjaciółka zadaje sobie pytanie: czy życie byłoby takie samo bez Akademii?"

Meg Cabot - "Zabójstwo z lekką nadwagą"
nowosci-7.JPGBohaterka Zbrodni w rozmiarze XL i Śledztwa numer XXL znów w uczuciowo-kryminalnych tarapatach. Heather Wells, była gwiazda pop, zastępczyni kierownika akademika i, w razie potrzeby, detektyw-amator, czuje się szczęśliwa: chodzi z bardzo przystojnym wykładowcą matematyki. Jest on co prawda fanem zdrowego trybu życia i nie traci wiary, że jego dziewczyna z radością przyłączy się do porannego joggingu. Mimo to jest po prostu wspaniale - przynajmniej do chwili, kiedy Heather znajduje ciało swojego szefa w jego gabinecie...
Meg Cabot zdobyła rzesze wiernych fanek w różnym wieku najpopularniejszą serią świata dla nastolatek Pamiętnik księżniczki. Dla czytelniczek, które wyrosły już z Pamiętnika księżniczki, pisze błyskotliwe powieści. Ich znakiem firmowym są miłość i sensacja przyprawione ogromnym poczuciem humoru. Jej książki zostały sprzedane w 15 milionach egzemplarzy. Meg Cabot jest jedną z najpopularniejszych amerykańskich twórczyń romantycznych komedii, takich jak Papla i Papla w wielkim mieście. Na podstawie powieści z Heather Wells - Śledztwo numer XXL, Zbrodniach w rozmiarze XL, Zabójstwo z lekką nadwagą - powstaje w USA serial telewizyjny.

Eoin Colfer - "Artemis Fowl. Zaginiona Kolonia"
nowosci-3.JPG "Dziesięć tysięcy lat temu ludzie toczyli z wróżkami wielkie boje. Kiedy wróżki zdały sobie sprawę z tego, że nigdy nie wygrają, przeniosły swoje królestwo pod ziemię i od tamtej pory żyją w ukryciu. Wszyscy godzą się na ten układ z wyjątkiem przepełnionych nienawiścią demonów, z których jeden odkrywa tajemnicę czarodziejskiego świata. Jeśli ten sekret poznają ludzie, życie wróżek będzie zagrożone. Tylko jedna osoba może zapobiec tragedii, nastoletni geniusz Artemis Fowl. Chłopiec próbuje powstrzymać demony, okazuje się jednak, że uprzedza go Minera Paradizo, dwunastoletnia genialna dziewczynka. Artemis trafia na równego sobie przeciwnika, który być może okaże się... sprzymierzeńcem".

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry