PiS - nasi kandydaci do Rady Miasta w okręgu nr 1

Radek Dec PISMarki

 17 listopada 2010    01:38

Przedstawiamy naszych kandydatów do Rady Miasta w okręgu nr 1_DSC3308danuta1. Danuta Janina Święczkowska. Okręg 1, miejsce 1.
Ma 29 lat. Z Markami związana od dzieciństwa. Tu była uczennicą, tu także zaczęła pracować jako nauczyciel polonista w Szkole Podstawowej nr 2 przy ulicy Szkolnej. Zdając sobie sprawę jak ważne jest właściwe ukierunkowanie młodych markowian rozpoczęła współpracę z Fundacją Otwarte Serce działającą na  terenie Marek. Interesuje się także kwestiami społecznymi, stąd wziął się pomysł i dziesięć lat temu została wolontariuszką mareckiego Caritas oraz od dwóch lat działa w Towarzystwie Przyjaciół Marek.

Najważniejsze dla niej są:
-wybudowanie nowego gimnazjum w którym Państwa dzieci mogłyby uczyć się w godnych warunkach,
-rozbudowa kanalizacji,
-podniesienie poziomu bezpieczeństwa publicznego poprzez rozbudowę miejskiego monitoringu,
-rozwój bezpiecznej infrastruktury drogowej.

 

2. Andrzej Paciorek. Okręg 1, miejsce 2.
Ma 26 lat i jest studentem. Pochodzi z wielopokoleniowej rodziny, której udokumentowane źródła zamieszkiwania w Markach sięgają XVIII stulecia. Z naszą miejscowością wiążę także swoją przyszłość. Tu w Markach chciałby nadal zamieszkiwać i założyć rodzinę. Po ojcu, historyku mareckim Zbigniewie Paciorku, przejął zainteresowanie historią lokalną. Został wychowany w tradycji patriotycznej, a w życiu codziennym stara się postępować w oparciu o normy i zasady nakreślone przez Dekalog i religię chrześcijańską. W wyborach do Rady Miasta Marki bierze udział po raz pierwszy.
Jak sam stwierdza, w Markach osiedla się coraz więcej osób. Przyjeżdżają z różnych stron Polski. Tu budują swoje domy i kupują mieszkania. Z Markami wiążą swoją przyszłość. Chciałby aby z tego wyboru byli zadowoleni.
W Radzie Miasta Marki będzie reprezentować dążenia, marzenia i wizje nowych mieszkańców oraz tych, którzy żyją tu już od wielu pokoleń.

 

_DSC3327grabowski3. Grzegorz Grabowski. Okręg 1, miejsce 3.
Urodzony w Markach. 51 lat. Żonaty, dwoje dzieci. Wykształcenie średnie- techniczne. Od 31 lat pracownik FOC Polmo obecnie Fomar Borg Automotive S. A. Wieloletni członek Rady Nadzorczej. Przewodniczący NSZZ Solidarność od dwóch kadencji. Czynnie uprawiający sport. Srebrny medalista mistrzostw Marek  TPM CUP'08. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i pełnionej funkcji nie są mu obce problemy i potrzeby mieszkańców. Jako przyszły radny będzie dążył do rozwiązywania owych problemów.

 

_DSC3331kur4. Jolanta Kur. Okręg 1, miejsce 4.
Lat 65. Wykształcenie wyższe - dr nauk hum. w zakresie historii. Mieszkanka Marek od ponad 40 lat. Matka zamężnej córki i babcia. Nauczyciel szkół mareckich i w W-wie, obecnie na emeryturze. W latach 1980-81 tworzyła i przewodniczyła NSZZ "Solidarność" w Szkole Podst. nr 1. Radna w latach 1990-94 z Komitetu Obywatelskiego "Solidarność". Od 2000 r. prezes stowarzyszenia działającego na rzecz lokatorów /OROIL O/ Marki/. Dobrze zorientowana w lokalnych problemach i doświadczona w pracy społecznej. Wszystko to chciałaby wykorzystać działając w Radzie Miasta.

 

_DSC33845. Bohdan Pawluk. Okręg 1, miejsce 5.
Handlowiec . 48 lat. Wykształcenie średnie. Żonaty od 23 lat. Żona Anna, syn Marcin i córka Aleksandra. Prowadzi własną działalność gospodarczą. Dzięki wykonywanej pracy ma stały kontakt z ludźmi. Za priorytet uważa budowę nowoczesnej szkoły gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Będzie również wnioskował o usprawnienie komunikacji w Markach i wprowadzenie I strefy biletowej w naszym mieście. Działając w Radzie Miasta będzie miała na uwadze dobro mieszkańców i rozwój miasta.

 

6. Artur Gałązka. Okręg 1, miejsce 6.
43 lata. Mieszkaniec Marek, jak sam mówi, od zawsze. Brał udział w pierwszych wolnych wyborach jako mąż zaufania w Szkole nr 4. Członek partii Prawo i Sprawiedliwość, wcześniej Porozumienia Centrum. Prywatny przedsiębiorca. Po zostaniu radnym, chciałby zająć się pracą na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców oraz zdecydowaną walką o budowę obwodnicy Marek.

 

DSC06943kamil7. Kamil Błoński. Okręg 1, miejsce 7.
Mieszkaniec Marek z ulicy Orzeszkowej. 21 lat. Uważa, że Marki powinny bardziej zadbać o młodzież oraz o estetykę przestrzeni miejskiej. Dlatego jako radny będzie zabiegał o budowę Orlika w Markach oraz wytyczanie nowych tras rowerowych i rozwój istniejących. Za równie istotne uważa budowę chodników i walkę o czystość w mareckich lasach oraz w okolicach zbiorników wodnych.

 

6b. Teresa Wojtyńska8.Teresa Wojtyńska. Okręg 1, miejsce 8.
31 lat. Artysta plastyk, jednak kiedy na świat przyszły dzieci zupełnie zaniechała działalności zawodowej. Jak  mówi sama o sobie, jest spełniona i brak jej cienia frustracji. Po co jej polityka ?  Bo zawsze chciała mieszkać w miejscu przyjaznym rodzinom, dzieciakom, niepełnosprawnym i starszym, miejscu bezpiecznym i ładnym. Jest pewna, że nasze Marki mogą takie być. Uważa, że potrzeba świeżego spojrzenia na nękające nas problemy. Potrzeba energii, konsekwencji i uporu. Marki są fajne !

 

9.Marta Królik. Okręg 1, miejsce 9.
27 lat. Jako radna chce przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo Markowian, przyśpieszenie budowy kanalizacji, poprawę stanu lokalnych dróg, lepsze wyposażenie szkół oraz włączenie Marek do I strefy biletowej. Uważa, że tylko lepsza współpraca urzędu miasta z mieszkańcami może przyczynić się do wspólnego sukcesu jakim jest harmonijny rozwój naszej małej Ojczyzny.

 

_DSC357410.Piotr Chodkowski. Okręg 1, miejsce 10.
22 lata. Uważa, że budowanie silnej społeczności lokalnej, nie może odbyć się bez dbałości o mareckie zabytki i miejsca pamięci narodowej. Dlatego jako radny będzie zabiegał o jak najszybsze rozpoczęcie renowacji przędzalni i kamienic.

 

11. Monika Kwas. Okręg 1, miejsce 11.
33 lata. Budowa bezpiecznych placów zabaw i większa liczba boisk osiedlowych oraz lepsze dostosowanie infrastruktury miejskiej do potrzeb osób niepełnosprawnych. To są problemy którymi chce się zajmować jako radna w Markach.

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry