PiS - nasi kandydaci do Rady Miasta w okręgu nr 2

Radek Dec PISMarki KsiężaMichalici

 17 listopada 2010    05:31

Przedstawiamy naszych kandydatów do Rady Miasta w okręgu nr 2marki0921.Radosław Dec. Okręg 2, miejsce 1.
33 lata. Członek partii Prawo i Sprawiedliwość oraz NSZZ "Solidarność". W życiu kieruje się zasadami, które uważa za fundament każdej społeczności, w tym naszej mareckiej: rodzina, tradycja, dobrosąsiedzkie relacje, szacunek wobec ludzi , zwłaszcza tych starszych. Z wykształcenia socjolog. Szczęśliwy mąż Kasi oraz tata synka o imieniu Iwo. Jego wielką pasją jest działalność społeczna, którą realizuje jako Prezes Towarzystwa Przyjaciół Marek, gdzie ma przyjemność i zaszczyt działać ze wspaniałymi ludźmi, organizując lub współorganizując takiej przedsięwzięcia jak: Przystań Marki, Dzień Sąsiada, TPM CUP, WOŚP, rajdy rowerowe i inne. Działalność w Towarzystwie Przyjaciół Marek nauczyła go, że pomimo różnicy zdań, współpraca jest możliwa i potrzebna. Tą wiedzę i doświadczenie w kontaktach z ludźmi chciałby wykorzystać działając w samorządzie lokalnym.


_DSC35812.Michał Piątek. Okręg 2, miejsce 2.
26 lat. Zawód wyuczony elektromechanik, obecnie pracuje jako dyrektor handlowy a z zamiłowania sportowiec. Dwa słowa które go najbardziej charakteryzują to rzetelność i odpowiedzialność. Chce zadbać o stuprocentowe wykorzystanie potencjału jaki drzemie w naszym mieście. Ponieważ jego pasją jest sport to tu chciałby zdziałać więcej niż było to robione do tej pory. Priorytetem dla niego w tej dziedzinie jest wybudowanie dodatkowych obiektów sportowych oraz stworzenie konkretnego planu na ich wykorzystanie. Promocja młodych, zdolnych ludzi a zarazem naszego miasta także przez sport ! Kolejnym ważnym problemem nie cierpiącym zwłoki to bezpieczeństwo. "Pytam obecne władze gdzie jest Straż Pożarna w Markach ? Gdzie jest bezpieczeństwo nas zwykłych obywateli ?" Dlatego jego pomysł to zrobić wszystko, aby takich pytań nie było. Te problemy jak najszybciej będzie chciał rozwiązać poprzez szybkie decyzje np. wybór lokalizacji oraz ogłoszenie przetargu na ich wykonawcę. Te i wiele innych pomysłów chciałby zrealizować będąc radnym dla Nas i naszego miasta.

 

_DSC33573.Karolina Perzanowska. Okręg 2, miejsce 3.
23 lata. Chociaż urodzona w Warszawie, wychowała się i mieszka w Markach. Edukację rozpoczęła w Szkole Podstawowej nr  1. Obecnie studiuje w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie na kierunku politologia. Polityką zainteresowała się będąc jeszcze w szkole średniej. Z ciekawością śledziła polską scenę polityczną, przyglądając się ludziom, partiom i programom tworzonym przez nie. Najbliższe jej poglądom okazało się Prawo i Sprawiedliwość. W związku z powyższym postanowiła kandydować z list PiS. Jako radna będzie zabiegała o:
- wspieranie działających towarzystw kulturalno-społecznych,
- zapobieganie bezrobociu i tworzenie nowych miejsc pracy,
- remonty ulic, chodników, oświetlenia,
- zapewnienie minimum socjalnego dla najbardziej potrzebujących (dodatki mieszkaniowe, stypendia socjalne),
- popularyzacja działań przy tworzeniu ośrodków rekreacji i rozrywki,
- podniesienie estetyki i czystości miasta,
- wsparcie i promocja programów profilaktycznych dla osób 50+.

1. Ola Nowak5.Aleksandra Nowak. Okręg 2, miejsce 5.
19 lat. W Markach mieszka od urodzenia, lecz szczególnie związana jest z Zieleńcem, który jest dla niej, jak sama mówi, jedną dużą sprawą. W niedalekiej przyszłości zamierza być przedszkolanką, ponieważ uwielbia pracę z dziećmi. Wrażliwa społecznie pracuje jako wolontariuszka w mareckim Caritasie.
Jako radna będzie zabiegała o:
- budowę boiska  na Zieleńcu,
- doprowadzenie autobusu,
- utwardzenie i oświetlenie dróg,
- budowę chodników.

 

_DSC3561sul6.Marta Sulmińska. Okręg 2, miejsce 6.
Marta Sulmińska z domu Kołbuk, 29 lat, markowianka od urodzenia, mężatka, mama 3-letniej Oli. Magister Wydziału Chemii UW. Pochodzi z katolickiej rodziny, pielęgnującej wartości społeczne. Jest członkiem Związku NSZZ Solidarność. Jak mówi o sobie, z powołania i z zawodu jest nauczycielem. Uczy w Liceum i Gimnazjum im. S. Batorego w Warszawie. Jej uczniowie odnoszą sukcesy: są laureatami i finalistami konkursów przedmiotowych.
Przyjaciele o niej mówią, że jest konkretna, kreatywna, rezolutna i otwarta na potrzeby Marek. Pracowała charytatywnie w mareckim Caritasie. Pomoc bliźniemu to dla niej wielka radość serca i ogromna satysfakcja z każdego uśmiechu dziecka podczas rozdawania paczek, kierowania letnimi koloniami oraz pomocy dzieciom w rozwiązywaniu problemów z nauką.
Jej priorytety:

 • Obwodnica Marek

 • Bezpieczeństwo na ulicach: oświetlenie, nawierzchnia ulic i chodników, studzienki

 • Bezpieczna i przyjazna uczniom szkoła

 • Ułatwienie dostępu do lekarza pierwszego kontaktu i specjalistów

 • Rozwiązanie sprawy poczty

 • Budowa kompleksu rekreacyjnego z basenem i ogródka jordanowskiego

 •  

  7.Piotr Urbaniak. Okręg 2, miejsce 7.
  53 lata. Jako radny będzie szczególnie zabiegał o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców oraz o tak potrzebny gruntowny remont dróg: Lisa-Kuli, Szkolnej oraz Ząbkowskiej.

   

  _DSC34588.Ewelina Grabowska-Nowak. Okręg 2, miejsce 8.
  Od urodzenia mieszkanka Marek. 28 lat. Mężatka, mama 2 letniego Szymonka. Absolwentka szkoły nr 1
  oraz Zespołu Szkół Zawodowych w Markach. Obecnie magister zarządzania logistycznego. Pracownik administracyjny. Interesuję się pedagogiką, psychologią społeczną. Wierzy, że uczciwością, rzetelnością i sumienną pracą można osiągnąć zamierzony cel. Kandyduje do rady Naszego miasta, aby w myśl idei zrobić wszystko co się da by żyło się Nam lepiej.

   

  _DSC34759.Łukasz Motyczyński. Okręg 2, miejsce 9.
  22 lata. Od urodzenia mieszka w Markach w rodzinie, której jest wdzięczny za wiarę, patriotyzm i dobre wychowanie. W 2007 roku ukończył katolickie Liceum Księży Michalitów, a obecnie studiuje na kierunku Ochrona Środowiska na Uniwersytecie Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Kandyduje do rady miasta, ponieważ jak sam stwierdza, nie są mu obojętne sprawy mieszkańców Marek.
  Jako radny będzię przede wszystkim zabiegał o:
  - ochronę środowiska naturalnego Marek,
  - czystość lasów, łąk i ulic,
  - poprawę bezpieczeństwa mieszkańców poprzez rozbudowę monitoringu miejskiego,
  - rozbudowę przedszkoli miejskich i budowę żłobka,
  - dostosowanie infrastruktury miejskiej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

   

  10.Barbara Kudelska. Okręg 2, miejsce 10.
  66 lat. Jako radna będzie zabiegała o stworzenie jak największej liczby udogodnień dla osób starszych, związanych z korzystaniem z poczty, sklepów czy budynków administrowanych przez miasto.

   

  11.Marek Grześkowicz. Okręg 2, miejsce 11.
  31 lat, żonaty. Obecnie prowadzi działalność gospodarczą, specjalizującą się w projektowaniu i montażu mebli.
  Jako radny będzie dążył, aby Marki stały się miastem przyjaznym młodym ludziom i młodzieży. Zadba o stworzenie warunków do atrakcyjnego spędzania wolnego czasu. Postara się, aby nasze miasto przeszło wiele modernizacji i udoskonaleń (budowa nowych dróg, obwodnica Marek, modernizacja urzędów publicznych: poczty, przychodni służby zdrowia itp.). Twierdzi, że Marki to także miejsce w którym powinien zaistnieć plac zabaw z prawdziwego zdarzenia dla najmłodszych.

   

  TO212.Anna Zalewska-Zejgler. Okręg 2, miejsce 12.
  Lat 23. Rodowita markowianka, studentka, pracownik Biura Geodezji i Katastru UM Warszawa. Za najważniejsze sprawy w mieście uważa:  rozbudowę infrastruktury komunalnej, naprawę i modernizację dróg, jak również budowę obwodnicy. Rzeczą ważną jest dla niej budowa podjazdu dla wózków przy parafii św. Izydora.  Mimo młodego wieku jest świadoma odpowiedzialności spoczywającej na Radnej Miasta Marki, dlatego też pragnie godnie i skutecznie reprezentować interesy mieszkańców.

   

  13.Jerzy Grabowski. Okręg 2, miejsce 13.
  53 lata. Mieszkaniec ulicy Bandurskiego. Jako radny będzie zabiegał o realizację następujących kwestii:
  -wybudowanie nowego gimnazjum,
  -rozbudowa kanalizacji,
  -podniesienie poziomu bezpieczeństwa publicznego poprzez rozbudowę miejskiego monitoringu w miejscach szczególnie niebezpiecznych,
  -rozwój bezpiecznej infrastruktury drogowej poprzez budowę bezkolizyjnych rond, prawidłowe oznaczenie niebezpiecznych punktów, ze szczególnym zwróceniem uwagi na okolice szkół, kościołów, przedszkoli i przejść dla pieszych.

   

  _DSC332614.Mirosława Powirska. Okręg 2, miejsce 14.
  60 lat. Mieszkanka ulicy Sokolej. Ukończona wyższa uczelnia, 37 lat pracy w Polsce i wychowanie dwójki dzieci z których jest dumna. Samodzielna budowa domu w Markach i przeprowadzka z Warszawy. Domek, taras i upragniony ogródek oraz zasłużona emerytura i pomysły na wypoczynek. Jak sama stwierdza, tylko jak tu wypoczywać, gdy droga do domu to pełne wyboistych dziur bagno przysypane destruktem, kiedy chodniki to nieosiągalny luksus. Jak zorganizować  niedzielny obiad dla dzieci i wnuków kiedy średnio dwa razy w miesiącu wyłączane jest światło bo tu są te gorsze Marki, gdzie można zamontować najgorsze instalacje. Jak twierdzi, nie ma w jej okręgu wyborczym żłobka, przedszkola publicznego, szkoły podstawowej, nie ma boiska, placu zabaw dla dzieci, o terenach rekreacyjno-sportowych można tylko pomarzyć. Jak o tym można marzyć, kiedy w XXI wieku nie mamy kanalizacji i nie wiadomo kiedy będą ujęci w planie na jej wykonanie.
  Ma czas, jest kobietą spełnioną i ma marzenia. Marzy się kawiarenka internetowa, jakiś miły lokal gastronomiczny a może basen i kino nawet na świeżym powietrzu. Oczywiście najpierw żłobek, przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum i boisko, żeby dzieci nie wałęsały się bez celu i nie dostarczały kłopotów rodzicom i policji.
  W imieniu sąsiadów i swoim podejmie działania aby to na ich terenie dokonywały się zmiany i żeby byli informowani o tym co dzieje się w naszym mieście.

   

   

   

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry