"Mareckie ulice i uliczki" - rozstrzygnięcie konkursu

Małgorzata Rowicka Biblioteka

 13 maja 2008    14:39

tort2.JPG?Mareckie ulice i uliczki? to cykliczny konkurs przybliżający młodzieży postacie patronów ulic ogłoszony przez Zespół Samokształceniowy Nauczycieli Bibliotekarzy i Bibliotekę Publiczna Miasta Marki i skierowany do uczniów gimnazjum i starszych klas szkół podstawowych.
W I edycji konkursu wzięło udział 83 uczniów. Nagrodzono 5 prac, które różniły się od pozostałych szatą graficzną lub ujęciem tematu.

I miejsce zdobyła Elwira Salimzjanowa (Zespół Szkół nr 1 kl.II b),
II miejsce ? KrysiaWiśniewska ( Szkoła Podstawowa nr 5),
III ? Ola Gutowska (Szkoła Podstawowa nr 2, kl.Va.
Wyróżnienia otrzymali: Maciej Lewandowski (Szkoła Podstawowa nr.3, kl VI a) i Kamilla Semenyszyn ( Szkoła Podstawowa nr 4, kl. IV b).

8 maja 2008 roku - w Dniu Bibliotekarza - w Bibliotece Publicznej Miasta Marki w obecności p.Marii Teodorowicz ? byłej dyrektor Biblioteki, p.Marka Kroczka ? przewodniczącego komisji kultury przy Radzie Miasta Marki i wszystkich pracowników bibliotek w Markach wręczono nagrody zwycięzcom konkursu. Impreza była również okazją do wspólnego świętowania tego szczególnego dla nas- bibliotekarzy ? dnia: był śliczny, okolicznościowy tort w kształcie książki, wspominki i rozmowy o naszych radościach i problemach, ale również o planach dalszej współpracy ? myślę, że modelowej- wszystkich bibliotek na terenie naszego miasta.

Nowym pomysłem na bardziej owocne współdziałanie jest powołanie Zespołu Samokształceniowego Nauczycieli Bibliotekarzy, o którym P. Katarzyna Chilińska - Smoleń (nauczyciel bibliotekarz z ZS nr 1 w Markach) pisze: Zespół Samokształceniowy Nauczycieli Bibliotekarzy powstał w 2001 roku. Pierwsze spotkanie odbyło się w bibliotece Zespołu Szkół nr 1 i zgromadziło wszystkie panie zatrudnione w szkolnych bibliotekach na terenie naszego miasta. Spotkania Zespołu stanowią forum wymiany doświadczeń, stwarzają okazję do omawiania i organizowania wspólnych przedsięwzięć.

Pierwszym z nich było przeprowadzenie ogólnomiejskiego konkursu na projekt i wykonanie zakładki do książki. Ten bazujący na najprostszym pomyśle konkurs okazał się ?strzałem w dziesiątkę?. Połączył uczniów najmłodszych i najstarszych ze wszystkich szkół, nie pomijając szkoły specjalnej. Dzieci wykonały blisko 300 różnorodnych zakładek. Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki finansowemu wsparciu władz miasta i udostępnieniu gościnnych wnętrz Biblioteki Publicznej Miasta Marki na zorganizowanie wystawy będącej pokłosiem konkursu. Ten pierwszy sukces zachęcił nas do dalszych prac nad organizowaniem ogólnomiejskich imprez. Zyskałyśmy partnera i sojusznika w osobach pani dyrektor i pracowników Biblioteki Publicznej.

Naszym wspólnym pomysłem jest prowadzony w tym roku już po raz czwarty konkurs recytatorski dla najmłodszych (uczniów klas 0-III) ?Majówka z wierszem?. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: ?Magiczny konkurs recytatorski?. Wspólna inicjatywa to również konkurs dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych i 0-III gimnazjów pt. ?Mareckie ulice i uliczki?. Efektem wspólnej pracy Zespołu Samokształceniowego jest także opracowanie broszury pt. ?Szkolna Encyklopedia Marek? oraz ?Bibliografia dokumentów dotyczących Marek i okolicy zgromadzonych w bibliotekach szkół mareckich?. Spotkania Zespołu, które odbywają się przeważnie trzy razy w ciągu roku szkolnego dają nam przede wszystkim możliwość poznania bibliotek, w których pracujemy. Obserwujemy zmiany, jakie zachodzą w naszych placówkach. Zmieniają się wnętrza, powiększają zbiory. W każdej bibliotece funkcjonują Internetowe Centra Informacji Multimedialnej. Komputery stwarzają nowe wyzwania, usprawniają pracę, choć przysparzają nowych obowiązków. Spotkania nauczycieli bibliotekarzy pod merytoryczna opieką Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej-Filia Wołomin są ze wszech miar pożyteczną inicjatywą. Dają okazję do dzielenia się wiedzą, umiejętnościami, informacjami. Dzięki nim możemy uzyskać pomoc i wsparcie od koleżanek ?po fachu?.

kaszubski-wedrowiec-014.jpgkaszubski-wedrowiec-015.jpgkaszubski-wedrowiec-016.jpg

kaszubski-wedrowiec-017.jpgkaszubski-wedrowiec-018.jpgkaszubski-wedrowiec-041.jpg

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry