Dorzuć się do puszki WOŚP

Niechlujne Marki w Internecie

Krystyna Siennicka

 13 maja 2008    15:27

Wszystko ma swoje granice. Moja cierpliwość też. Tłumaczyłam sobie ? daj ludziom okrzepnąć, wciągnąć się w tryby, nabrać doświadczenia. Ale pół roku chyba jest okresem wystarczającym?

Rzecz będzie o języku naszym ojczystym. Nie wszyscy widzę zdają sobie sprawę, że język stanowi podstawowy element narodowej tożsamości. Jest dobrem narodowej kultury. Jej zachowanie, jest możliwe tylko poprzez ochronę języka polskiego. Taka ochrona jest obowiązkiem nas wszystkich. Jednym z narzędzi wynaradawiania była walka naszych zaborców i okupantów z językiem polskim.

Mając to wszystko na względzie, Parlament Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił ustawę o języku polskim.

Przepisy ustawy dotyczą ochrony języka polskiego i używania go w działalności publicznej. Jak wskazano, ochrona ta polega w szczególności na dbaniu o poprawne używanie języka.

A teraz to, co bulwersuje mnie od dawna. Jest to niechlujstwo językowe uprawiane na stronach internetowych naszego miasta. Trwa to od kilku miesięcy. Ale chyba już pora krzyknąć ? dosyć!

Oto przykłady z ostatnich dni:
Jelonek uratowany
(Zam: 09.05.2008 r., godz. 15.30)
W wyniku przeprowadzonej akcji zdezorientowane i wystraszane zwierze zostało schwytane ?.. Całością akcji kierował pełniący na zlecenie samorządu lekarz weterynarii.

http://www.marki.pl/portal/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=303
Autor notatki się nie podpisał.

Wyłączenia prądu w Markach, w przyszłym tygodniu
(Zam: 11.05.2008 r., godz. 17.44)
Zakład Energetyczny Warszawa-Teren, Rejon Energetyczny Wołomin poinformował o wyłączeniu prądu, które nastąpią 15, 15 i 16 maja.
http://www.marki.pl/portal/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=301

Autor tym razem się podpisał jako GD.

Święto Szkoły Podstawowej nr 3 im. Pomnik Zwycięstwa 1920
(Zam: 12.05.2008 r., godz. 15.05)
Uczniowie szkoły przygotowali liczne inscenizacje obrazującą życie i nastroje panujące w Polsce podczas okupacji niemieckiej.
http://www.marki.pl/portal/index.php?cmd=aktualnosci&opt=pokaz&id=304

Tradycyjnie już autor jest anonimowy.

Autorze szanowny, kończ Waść, wstydu oszczędź.

Krystyna Siennicka

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry