"Więcej wiem, bo główka pracuje"

Anna Konopka SP4

 29 listopada 2010    11:10

Obraz1W dniach 1-31.x.2010 roku odbyła się w naszej szkole X -  Jubileuszowa Kampania "Zachowaj Trzeźwy Umysł".Hasłem przewodnim było "Więcej wiem, bo główka pracuje". W związku z tym na godzinach wychowawczych omówiono funkcjonowanie mózgu, jako najważniejszego organu ludzkiego. Ponadto, uczniowie zastanawiali się w jaki sposób dbać o mózg oraz jakie substancje mu szkodzą. W klasach I-III ogłoszono konkurs na wykonanie plakatu"Co masz w głowie?", natomiast w klasach IV-VI konkurs na wykonanie gazetki klasowej "Więcej wiem, bo główka pracuje". Komisja w składzie Beata Lisik, Ewa Brzezińska wytypowała zwycięzców:

Klasy I-III

I miejsce - II a

II miejsce - III a

III miejsce - II b

Klasy IV-VI

I miejsce -  V a

II miejsce -IV c

III miejsce - V b, IV b

W ramach propagowania aktywności fizycznej jako alternatywy używek, w tym dopalaczy 11 października 2010r. Odbyło się spotkanie z Mistrzem Olimpijskim Tomaszem Majewskim oraz jego trenerem Henrykiem Olszewskim. Uczniowie wraz z nauczycielami wysłuchali rozmowy z Olimpijczykiem. Po spotkaniu zorganizowana konkurs z wiedzy o postaci, w którym zwycięzcami okazały się:

I miejsce - klasa IV c

II miejsce - klasa IV b

III miejsce - klasa VI b

Klasy IV-VI miały okazje wyjechać do Centrum Olimpijskiego, gdzie zwiedzono zasoby największego w Polsce Muzeum Sportu oraz przeprowadzono lekcje tematyczną: "Antyczna Grecja: ojczyzna stadionów, edukacji i sztuki". Wyjazd był sponsorowany z funduszy Kampanii ZTU

Uczniowie mogli również wziąć udział w konkursie plastycznym "Życzę sobie', w którym należało wykonać pocztówkę przedstawiającą życzenia uczniów. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III oraz IV-VI. Nauczyciel plastyki Urszula Ostrowska wyłoniła indywidualnych zwycięzców:

Klasy I-III

I miejsce - Natalia Grochowicz

II miejsce - Natalia Sęktas

III miejsce - Weronika Bondar

Klasy IV-VI

I miejsce - Eliza Mosiołek

II miejsce - Weronika Grzyb

III miejsce - Joanna Klimek

Uczniowie klasy IV c wzięli również udział w konkursie na nakręcenie 3-minutowego filmu "Pozytywnie nakręceni", którego rozstrzygniecie odbędzie się w grudniu. Natomiast uczniowie działający w kółku dziennikarskim przygotowali gazetkę szkolną opisującą przebieg działań Kampanii ZTU.

Na zakończenie Kampanii zorganizowano apel podsumowujący działania. Pani Dyrektor Magdalena Osińska wręczyła wszystkim uczestnikom lub klasom dyplomy oraz atrakcyjne nagrody.

Podziękowania dla wychowawców, którzy przeprowadzili Kampanię w klasach; dla Beaty Lisik oraz Urszuli Ostrowskiej za pomoc w realizacji kampanii; dla Bogumiły Olszewskiej, Ewy Stefankowskiej, Anny Konopka za pomoc w przygotowaniu apelu i zorganizowanie spotkania z Tomaszem Majewskim.

Gminnym koordynatorem kampanii była p. Ewa Motyczyńska a szkolnym p. Elżbieta Adamczyk

[gallery order="DESC"]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13
fot. 14
fot. 15
fot. 16
fot. 17

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry