Św. Mikołaj zamieszka w Markach. Już po raz drugi

Tadeusz Markiewicz Marki2020

 28 listopada 2010    21:11

czapkaŁatwo daje się prezenty tym, których się kocha. Dużo trudniej jest nam przygotować prezent dla kogoś nieznanego. O tym, jak szybko znika ta trudność i jak szybko zamienia się w radość, przekonało się rok temu prawie 100 osób. W tym roku i TY możesz dołączyć do tego grona. Grona mareckich św. Mikołajów.

Listy do świętego Mikołaja - krótkie, długie, czasem kolorowe, czasem smutne, niekiedy opatrzone rysunkami - piszą je w listopadzie i grudniu wszystkie dzieci. Te, które pisać nie potrafią, rysują prezenty, które chciałyby otrzymać. Bardzo małym dzieciom pomagają rzecz jasna ich mamy.  Listy te, to niekiedy pospiesznie skreślone słowa, czasem rozedrganą ręką napisane, jakby z niedowierzaniem. Są wśród nich takie, które dorosłego czytelnika chwytają za gardło z przejęcia. Wszystkie są dowodem nadziei, która mieszka w małych sercach.

Nadziei na spełnienie marzeń, na lepsze jutro, na zmianę w życiu, na autentyczną radość. To taka nadzieja, za którą my dorośli jesteśmy odpowiedzialni. Nadzieja, której płomyczek winien być podtrzymywany w dzieciach, aby wierzyły, że uda się im kiedyś wyrwać z sytuacji, w której utkwiła ich rodzina. By same przekonały się jak wielką rzeczą jest mały gest ludzkiej solidarności w stosunku do osób, znajdujących się w trudnej sytuacji.

Mikołaj w tym roku jest bardzo poruszony. Oto jeszcze nie ukazał się w serwisie marki.net.pl nasz kolejny apel do ludzi dobrej woli i szlachetnych serc, a już w kolejce po list od dzieci ustawiło się prawie 30 chętnych, zmobilizowanych i szlachetnych ofiarodawców. Czekają w blokach startowych od ponad tygodnia, na oficjalny start naszej tegorocznej edycji - Święty Mikołaj mieszka w Markach. Niniejszym ogłaszamy więc początek akcji!! Wyjaśniamy wszystkim, którzy do tej pory nie brali w niej udziału, że ma ona charakter charytatywny i jest akcją społeczną. Jest skierowana do każdego mieszkańca Marek i jego okolic, który z potrzeby serca chce zostać - czasem pierwszy raz w życiu -  Mikołajem dla zupełnie obcego i nieznanego sobie dziecka.

Przypominany wszystkim ideę akcji. Dziecko pisze do Mikołaja list. Zgłaszający się ofiarodawca taki list otrzymuje. Przyjęcie listu jest równoznaczne ze zobowiązaniem się do spełnienia - w całości lub choćby w części - zawartych w nim próśb dziecka do św. Mikołaja. W wyznaczonym terminie należy przygotować samemu paczkę, następnie dostarczyć ją do wyznaczonych członków grupy Marki 2020 lub zgłosić potrzebę jej przekazania: członek grupy odbierze ją od Państwa osobiście. Po zgromadzeniu wszystkich paczek są one przekazane dzieciom do rąk własnych, w miejscach ich zamieszkania. W ubiegłym roku prezenty trafiły do dzieci, które wskazali nam kuratorzy sądowi działający na terenie Marek, w tym roku patronatem Świętego Mikołaja objęliśmy dzieci z rodzin będących pod opieką Mareckiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Łatwo daje się prezenty tym, których się kocha. Naszym najbliższym milusińskim często chcielibyśmy nieba przychylić, nic wiec dziwnego ze nasze portfele otwierają się szeroko na ich doroczne, oczekiwane prezenty. Dużo trudniej jest nam przygotować prezent dla kogoś nieznanego czy obcego. O tym, jak szybko znika ta trudność i jak szybko zamienia się w radość i dumę z siebie i swojego udziału w takim przedsięwzięciu, przekonało się rok temu prawie 100 osób. W tym roku i TY możesz dołączyć do tego grona. Zapraszamy serdecznie. 

W imieniu zarządu Grupy Marki 2020 Wioletta Markiewicz

PS. Osoby, które chcą stać się św. Mikołajami, proszone są o kontakt e-mailowy: mikolaj@marki2020.pl

Galeria

fot. 1
zdjecie

Tadeusz Markiewicz

Zaręczony z samorządem, w poprzednim wcieleniu redaktor, wydawca, nieustająco marecki bloger

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry