Mistrzostwa Polski po raz ósmy w Markach

Michał Suchecki UKSStruga

 29 listopada 2010    14:44

DSC06602b_1Mistrzostwa Polski w warcabach aktywnych 64-polowych to jedna z największych i najważniejszych imprez warcabowych w Polsce. Inicjatorem tych zawodów był przed laty nasz klub - UKS Struga. I tak w sobotę 27.11.2010 odbyły się w Zespole Szkół nr 2 w Markach Mistrzostwa Polski w grze aktywnej już po raz ósmy!

Ogólnopolska impreza to wielkie wyzwanie dla naszego klubu, który jest głównym organizatorem zawodów - przy współpracy Polskiego Związku Warcabowego i Mazowieckiego Okręgowego Związku Warcabowego. Ale jak co roku zawody były bardzo udane - zarówno od strony organizacyjnej jak i sukcesów naszych zawodników.

Do zawodów przystąpiło 26 zawodników w kategorii do lat 16 i 17 w kategorii open - nieco mniej niż przed rokiem, ale złożyły się na to okoliczności od nas niezależne. Mistrzostwa otworzył Prezes Polskiego Związku Warcabowego Tadeusz Kosobudzki. Zawodnicy rozegrali bardzo męczący turniej - po 14 partii każdy (mecz i rewanż - 7 rund). Takie jednodniowe zawody - z szybkim tempem gry wymagają od zawodników wielkiej sprawności umysłowej, kondycji fizycznej i psychicznej i niezwykłej koncentracji. Naszym młodym zawodnikom jeszcze trochę brakuje tego ,,ogrania'' i pełnej koncentracji. W kategorii do lat 16 zwyciężyli zawodnicy Olymp Błonie - Karol Cichocki (kilkukrotny medalista Mistrzostw Europy w kategorii do lat 10) i Mateusz Stańczuk, trzecia była reprezentantka klubu Grom Złota Dama Poczesna - Monika Pyrcz. Cała trójka to zawodnicy doświadczeni i utytułowani. Najlepszymi naszymi warcabistami okazali się Bogdan Bańkowski (11 miejsce) i Artur Moczulski (12 miejsce).

Natomiast nie zawiódł najlepszy dorosły zawodnik UKS Struga - Michał Janicki, który w kategorii open został Mistrzem Polski w grze aktywnej! Drugie miejsce zdobył Mateusz Niczyporuk (Roszada Lipno), trzeci był Karol Dudkiewicz (Olymp Błonie). Dwaj nasi zawodnicy Marcin Grzesiak i Paweł Suchecki zajęli kolejno 5 i 7 miejsce.

Puchary i nagrody zwycięzcom wręczył Prezes PZWarc Tadeusz Kosobudzki, Burmistrz Miasta Marki Janusz Werczyński, Dyrektor szkoły Elżbieta Piszcz i Wicedyrektor Anna Werelich. Pan Burmistrz uroczyście zamknął Mistrzostwa , zapraszając zawodników na kolejne imprezy organizowane w Markach. Prezes UKS Struga Jarosław Suchecki podziękował wszystkim, którzy pomogli w organizacji i przeprowadzeniu zawodów - przede wszystkim rodzicom, którzy przez cały dzień służyli pomocą. Serdeczne podziękowania w imieniu organizatorów i uczestników zawodów przesyłamy także sponsorowi drożdżówek na sobotnią imprezę - piekarni ,,Sobańscy''. Zachęcamy inne firmy z terenu Marek do podobnych gestów.

A już za tydzień UKS Struga organizuje kolejne zawody - tym razem turniej szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Marki, który zapoczątkuje XI Grand Prix Powiatu Wołomińskiego w szachach o Puchar Starosty Powiatu. Zapraszamy!

[gallery columns="2"]

Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry