Konkurs "Tu mieszkam, tu działam"

Paweł Pniewski POMarki

 30 listopada 2010    19:57

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs ma na celu pokazanie jak istotne są aktywność i zaangażowanie obywateli w życie publiczne i społeczne. Aby wziąć udział w konkursie należy przygotować esej odpowiadający na jeden z zaproponowanych tematów.

Tematy prac:
* W jaki sposób samorząd gminny wpływa na moje życie?
* W jaki sposób mogę wpływać na funkcjonowanie mojej "małej ojczyzny", którą jest gmina?


Od osób wybierających temat pierwszy chcielibyśmy dowiedzieć się jaki, ich zdaniem, jest faktyczny wpływ samorządu lokalnego na życie społeczności lokalnej. Jakie działania władzy powodują, że nasze życie staje się lepsze, wygodniejsze, bezpieczniejsze, sprawniejsze, a czasem po prostu ciekawsze. Przy wyborze tematu drugiego prosimy o odpowiedź na pytanie co każdy z nas obywateli mniejszych i większych wspólnot może zrobić, aby poprawić funkcjonowanie swojej gminy, jakie działania możemy podjąć w celu poprawienia życia całej społeczności i dlaczego zaangażowanie (także młodych obywateli) w życie publiczne jest tak istotne.

Praca konkursowa nie powinna przekroczyć objętością 5600 znaków. Prace należy przesyłać do dnia 17 grudnia 2010r. na adres mailowy esej@instytutobywatelski.pl lub pocztą tradycyjną na adres Instytut Obywatelski, ul. Wiejska 14/5, 00-490 Warszawa z dopiskiem na kopercie ?Tu mieszkam, tu działam?. Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie Konkursu.

Spośród nadesłanych prac w każdym województwie wyłonimy zwycięzcę, który w nagrodę pojedzie do Brukseli lub Strasburga. Spośród finałowej 16 wyłonimy głównego laureata, który otrzyma nagrodę główną - notebooka. Nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronie internetowej Instytutu Obywatelskiego oraz w elektronicznej publikacji, która zostanie przygotowana po zakończeniu konkursu. Oprócz tego wręczone zostaną drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

Współorganizatorami konkursu są Posłowie do Parlamentu Europejskiego: Lena Kolarska Bobińska, Danuta Jazłowiecka, Sidonia Jędrzejewska, Jan Kozłowski, Krzysztof Lisek, Elżbieta Łukacijewska, Sławomir Nitras, Jan Olbrycht, Jacek Saryusz-Wolski, Bogusław Sonik, Róża Thun, Rafał Trzaskowski, Jarosław Wałęsa, Artur Zasada, Tadeusz Zwiefka.

Termin nadsyłania prac upływa 17 grudnia 2010 r., ogłoszenie wyników wojewódzkich nastąpi 10 stycznia 2011 r. Natomiast ogólnopolski finał odbędzie się 26 stycznia 2011 r.

Galeria

zdjecie

Paweł Pniewski

Paweł Pniewski, zastępca Burmistrza Miasta Marki, prezes zarządu stowarzyszenia Grupa Marki 2020, członek Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego.
Społecznik, podróżnik, wielbiciel kultury kulinarnej.
Związany z mareckim samorządem od 2010 roku. Z portalem współpracuje od 2009 roku.

pniewski.wordpress.com

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry