Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Rafał Redeł SP3

 21 kwietnia 2005    22:57

Wszyscy wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo naszych dzieci na każdym kroku. Szczególnie musimy zadbać o ich bezpieczeństwo na drogach i ulicach. W tym celu przeprowadzane są w naszej szkole zajęcia pogłębiające umiejętność prawidłowego poruszania się na ulicy i znajomość przepisów drogowych. Na zajęciach techniki uczniowie starszych klas są przygotowywani do zdobycia karty rowerowej. Co roku, w maju, przy pomocy policji przeprowadzamy egzaminy sprawdzające znajomość tych zagadnień. Uczniowie, którzy wyróżniają się swoją wiedzą i umiejętnościami, mają możliwość wzięcia udziału w konkursie dotyczącym bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W tym roku troje uczniów:
Dominika Gałązka kl. IV b
Przemysław Kopka kl. V b
Igor Zawadzki kl. VI c
zostało wytypowanych do wzięcia udziału w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie musieli ugruntować swoją wiedzę teoretyczną i przygotować się do trudnej jazdy z przeszkodami na rowerach.
21 kwietnia wzięliśmy udział w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym, który odbył się w Kobyłce w Zespole Szkół nr 3. W turnieju brali udział najlepsi uczniowie ze szkół wszystkich miasteczek z powiatu wołomińskiego. W pierwszym etapie drużyny pisały test sprawdzający jej znajomość teoretyczną. Następnie przystąpiono do części praktycznej polegającej na jeździe na rowerze wyznaczonym torem z przeszkodami.
Uczniowie naszej szkoły okazali się najlepsi, zdobywając I miejsce. Wywalczyli nagrodę dla szkoły w postaci odtwarzacza DVD. Byliśmy szczęśliwi. Jednak tydzień później czekał nas kolejny etap, zatem trzeba było przysiąść do nauki.

Drugi etap XXVIII Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbył się w Warszawie przy ul. Odlewniczej 8. W Turnieju brali udział uczniowie wielu szkół z Warszawy i okolic. Turniej przebiegał w trzech etapach. Zaczął się od trudnego testu. Następny etap polegał na jeździe na rowerze wyznaczonym torem z przeszkodami, był on znacznie trudniejszy niż w pierwszym etapie, w Kobyłce. Ostatnią częścią była jazda w miasteczku ruchu drogowego, który nasi uczniowie pokonali bezbłędnie. Tym razem zajęliśmy zaszczytne VII miejsce i nasi uczniowie otrzymali wyróżnienie w postaci pięknej statuetki przedstawiającej "kolarza jadącego na rowerze" oraz drobne upominki i słodycze. Okazało się, że jeden z naszych uczniów, Igor Zawadzki, zajął III miejsce w turnieju indywidualnym i otrzymał w nagrodę rower wyposażony w różne gadżety.

Zmęczeni, ale bardzo radośni wróciliśmy do szkoły. Nie możemy się doczekać kolejnego turnieju i kolejnych nagród.
Wierzymy, że nasze dzieci dzięki takim inicjatywą będą umiały zachować się na ulicy i przez to będą bezpieczniejsze.

Izabela Brzezińska

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry