Konkurs "Marki w zieleni" 2003

Rafał Redeł UMMarki

 25 września 2003    18:37

Konkurs "Marki w zieleni" spodobał się mieszkańcom i stał się jednym z letnich wydarzeń w naszym mieście. Autorka niniejszego tekstu rok temu również brała udział w tym konkursie i znane są jej związane z nim przeżycia. Więc najpierw są gorączkowe przygotowania - pomimo, że ogród tworzy się latami, zawsze przecież coś jeszcze można zmienić, upiększyć, dodać. Wszystko po to, aby zrobić lepsze wrażenie na oceniających. A potem oczekiwanie na rozstrzygnięcie i emocje po ogłoszeniu wyników. W tym roku najszczęśliwsi są właściciele ogrodów przy ulicach: Braci Briggsów i Zajączka (ex aequo I miejsce).

Oto wyniki ich wieloletniej pracy:

Miejsce I

Miejsce I

Miejsce I

Miejsce I

Miejsce I

Miejsce I

Miejsce I

Miejsce I

Miejsce I


Ciąg dalszy na kolejnych stronach.


Pozostali uczestnicy konkursu również są dumni ze swoich osiągnięć, a rozdanie dyplomów, które odbędzie się wkrótce, będzie okazją do spotkania i wymiany doświadczeń.
A to zdjęcia miejsc, cieszące oczy nie tylko właścicieli, ale również sąsiadów i przechodniów:

Sielski widok malw przed domem przy ul. Zakopiańskiej

Piękna kompozycja przy wjeździe na posesję

Ukwiecona weranda domu przy ul. Rejtana

Pokaźnych rozmiarów rabata z kapryśnymi różami w ogrodzie przy ul. Okólnej

Kaskady kwiatów na balkonach domów przy ul. Dojazdowej i Piłsudskiego:

Miejsce na posiłek w ogrodzie na osiedlu Lisi Jar

Ciąg dalszy na kolejnych stronach.


Są również miejsca, których nie zobaczymy podczas spaceru ulicami Marek, bo właściciele-ogrodnicy chcieli stworzyć ciche odosobnione zakątki tylko siebie i swoich gości, z dala od spojrzeń przechodniów.

Oczka wodne na posesjach przy ul. Zajączka, Okólnej i Piłsudskiego:Ławeczki zapraszające do odpoczynku albo pałaszowania rosnących w zasięgu ręki śliwek:

Najpiękniejsze są chyba rabaty, zaskakujące co tydzień czy miesiąc nowymi kolorami kwiatów:Barwną kompozycję można również stworzyć z kolorowych odmian iglaków, jak ta w ogrodzie przy ul. Braci Briggsów:Mamy nadzieje, że będzie przybywało w Markach pięknych ogrodów, takich jak te na zdjęciach, a nasza przyszłoroczna galeria będzie jeszcze obszerniejsza. Pamiętajmy, ze jesień to też dobra pora na wsadzanie wielu gatunków roślin. Mają one dzięki temu zapewniony wiosenny start bez opóźnień - w sam raz na lipcowy konkurs.

Tekst: Judyta Chilińska
Fotografie ze zbiorów UM Marki

Galeria

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry