Pokaz UKS "SANCHIN" w Decathlonie

Piotr Wysocki UKSSanchin

 9 grudnia 2010    14:46

Obraz 078W sobotę tj. 04.12.2010 r. zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego SANCHIN zostali poproszeni o wykonanie pokazu Goju Ryu Karate Do w trakcie bloku promocyjnego nowo otwartego Megasklepu Sportowego Decathlon. Występ składał się z trzech części i połączony był z prezentacją multimedialną na temat historii Goju Ryu od momentu jego powstania po dzień dzisiejszy.

W pierwszej części zaprezentowała się grupa początkująca, dając pokaz technik podstawowych oraz ćwiczeń ogólnorozwojowych. Następnie grupa średniozaawansowana wykonała Kihon dwu i trzyelementowy oraz San Dan Uke Kumite, jako wprowadzenie
do dalszej części występu. Na zakończenie zaprezentowała Kata Gekisai Ichi oraz Saifa, aby zilustrować zebranym różnicę pomiędzy poziomem rozpoczęcia nauczania w czasach obecnych oraz w przeszłości.

Grupa zaawansowana rozpoczęła pokaz od kombinacji Kihon cztero i pięcioelementowego, a następnie przeszła do demonstracji technik z partnerem czyli Kumite. Aby zademonstrować widzom siłę technik wykorzystano tarcze treningowe.

Na zakończenie ja wykonałam Kata Sanchin z asystą shihan Piotra Wysockiego (5 Dan) oraz pokaz elementów samoobrony, który spotkał się z owacją publiczności. Shihan Piotr zademonstrował Kata Seisan wraz z interpretację ruchów tej formy oraz ćwiczenia Hojo Undo, tym razem asystentem był sensei Karol Piątkowski (1 Dan).

Cały występ naszego klubu trwał 50 minut i został nagrodzony gromkimi oklaskami tłumnie zgromadzonej publiczności. W tym miejscu chcę podziękować wszystkim uczestnikom pokazu za zaangażowanie, a rodzicom naszych zawodników za przywiezienie ich pomimo niesprzyjających warunków pogodowych - DZIĘKUJĘ. To była dobra robota.

Więcej zdjęć na www.karate-marki.pl

Prezes UKS SANCHIN
Monika Wysocka (3 Dan)Galeria

fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12

Komentarze:

Zastrzeżenie

Opinie publikowane na łamach Portalu Społeczności Marek są prywatnymi opiniami piszących — redakcja Portalu nie ponosi za nie żadnej odpowiedzialności.
Osoby publikujące w artykułach lub zamieszczające w komentarzach wypowiedzi naruszające prawo mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

ACTIVENET - strony www, sklepy internetowe - Marki, Warszawa

skocz do góry